GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-08-2020 16:37

Gelenek Değişmedi Hayırseverlikte Erdemli Yine Birinci

Erdemli ilçesinde, Diyanet Vakfı kurban bayramında çifte bayram yaşandı. Geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi vekaletle kurban kesiminde yaklaşık bin bağışla Erdemli halkı Mersin’de ve Nüfusuna göre Türkiye’de yine birinci olduğu bildirildi.

Gelenek Değişmedi Hayırseverlikte Erdemli Yine Birinci

Konuyla ilgili olarak TDV Erdemli Başkanı ve Erdemli Müftüsü Dr. Hayri Erenay şunları söyledi: Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli şubesi olarak 150 adet kurbanımızı Erdemli’li hayır severlerimiz  ve Türkiye diyanet vakfımızın desteği ile fakirlere dağıtılmak üzere personelimiz seferber oldu. Kesimi ve pay paketlemesini tamamen personelimiz tarafından yapıldı. 

Merkez belediye kesimhanede gerçekleştirdiğimiz kesimlerden sonra, yine bizzat görevlilerimiz eliyle yardımları evlere kadar teslim ediyoruz. ELHAMDÜLİLLAH yaklaşık 700 aileye pay olmak üzere fakirlere, yine imam hatip lerimiz tarafından ulaştırılan yardımlardan sonra kardeşliğimizin güçlenmesine katkıda bulunmak hedefimizdir.

Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bize canlı hayvan bağışlayan ve Diyanet vakfımız aracılığı ile bağış yapanlardan ALLAH razı olsun. Rabbim ecirlerini zayii etmesin.

İsimlerini rabbim mahşer gününde peygamber efendimiz s.a.v. ile beraber olanların isimleriyle beraber eylesin. Bu organizasyonun bütün safhalarında görev alan arkadaşlarımıza RABBİM sağlık sıhhat afiyet versin, tüm kardeşlerimizin özellikle erdemli personelimizin bayramını tebrik ediyorum" dedi.