GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-08-2020 16:06

Kızkalesi’nde Turizmcilerin Bayramda Yüzü Güldü

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkan Yardımcısı Mustafa Kale, Kurban Bayramında oluşan doluluğun turizmcilerin yüzünü güldürdüğünü söyledi.

Kızkalesi’nde Turizmcilerin Bayramda Yüzü Güldü

Kale, yaptığı açıklamada, bayramın .irinci günü doluluk oranı yüzde 70’e ikinci ve üçüncü günü ise yüzde yüz doluluğa ulaştıklarını ve işletmecilerin yüzünün güldüğünü belirtti.

Mersin'in Erdemli ilçesinde, UNESCO Geçici Miras Listesi'nde yer alan Kızkalesi'nde, Kurban Bayramı tatili nedeniyle konaklama tesislerinde doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı.

Doğu Akdeniz'in gözde tatil merkezlerinden Kızkalesi, tatilini deniz, kum ve güneş üçlüsüyle geçirmek isteyenlerin tercih ettiği tatil noktası oldu. Tatilcilerin özellikle Kızkalesi sahilinde denize girmek isteyen lerin oluşturduğu kalabalık trafiğin tıkanmasına neden oldu.

Kurban bayramı öncesi beklentilerinin yüksek olduğunu belirten Mustafa Kale, ‘’Turizmdeki 40 yıllık tecrübemizle işletmemizde doluluğu yakaladık. Bayramın birinci günü herkes kurbanını kestikten sonra tatile çıkıyor bu nedenle de ilk gün her zaman doluluğu yüzde 70-80 yakaladık. Ancak ikinci ve üçüncü günü bu oranı yüzde yüz olarak yakaladık. Bayramın son günü de yüzde yüzü yakaladığımızda bayramda beklediğimiz yüzde yüz doluluk oranını tam yakalamış olacağız. Şunu belirtmek isterim ki Kurban bayramında turizmcilerimizin yüzü güldü’’ dedi.

Bayram sonrası beklentilerinin de yüzde yüz doluluğu yakalamak olduğunu belirten Kale şöyle konuştu:

‘’Pandemi döneminde vatandaşlar çok sıkıldı ve imdatlarına turizm yetişti. Bizin bayram sonrası rezervasyonlarımız devam ediyor. Hizmetlerimizde İnsan sağlığını öncelikli kılıyoruz. Otellerimizde bakanlığın belirlediği tüm kriterleri yerine getiriyoruz.’’

-‘’çeşmeli-taşucu karayolu biran evvel bitirilmeli’’-

Mustafa Kale, Bayram süresince Çeşmeli Kızkalesi arasının kara yolu alt yapısının yetirsizliğinden insanlar 20 dakikalık yolu üç saatte gidebildi. Turizm yolu oldu çile yola yetkililer biran evvel Çeşmeli-Taşucu Otoban yolunu bitirmesi gerektiğini kaydetti.

Esnaflardan Ali Asker Eren de, Kurban Bayramında tesislerin istenilen dolululk oranına ulaştığını vurguladı. Tüm tatilcilerin Kurban Bayramını kutlayan Eren, Bayramda Akdeniz’in incisi Kızkalesi istenilen doluluğa ulatığını bu durumn da işletmecileri sevindirdiğini kaydetti.