GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-08-2020 14:33

Motorsiklet Kapağına Giren Yaralı Kedi Yavrusu Kurtarıldı

Merkez Mahallesi Atatürk Caddesinde itfaiye ekipleri, Jawa motosiklet kapağının içerisine kaçan yaralı kedi yavrusunu kurtarmak için operasyonu düzenledi.

Motorsiklet Kapağına Giren Yaralı Kedi Yavrusu Kurtarıldı

Erdemli Merkez Mahallesi Şehit Ömer Serin Sokak’ta bir aracın altından kaçarak cadde üzerindeki Galip Öztürk’e ait motosiklet kapağının  içerisine kaçan kedi yavrusu tüm uğraşlara rağmen kurtarılamadı. Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Erdemli Grup Amirliğinden yavru kedinin kurtarılması için yardım istedi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri motosikletin kapaklarını sökerek kedi yavrusunu kurtardı. Yaralı olduğu görülen kedi yavrusu itfaiye ekipleri tarafından gerekli bakımının yapılması için Tarsus hayvan Hastanesine götürdü.

Motosikletinin kapaklarının içerisine kedi yavrusunun girdiğini belirten Galip Öztürk, ‘’Motosiklete kedi yavrusunun girdiğini komşu esnaflar söyledi. Ben de kediyi kurtarmak için motorun kapaklarını sökmeye çalıştım ancak olmadı. Ben de itfaiye ekiplerine haber verdim. Sağolsun arkadaşlar gelerek kapak altından yavruyu çıkardılar. O da bir can taşıyor. Arkadaşlar görmese motoru çalıştırdığımızda yavru parçalanıp ölecekti’’ dedi.