GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-08-2020 14:06   Güncelleme : 06-08-2020 14:28

Başkan Serdal Kaya: Göletler 2023’e Kadar Bitecek

AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, partisinin Erdemli ilçe teşkilatını ziyaret etti, partililerle bayramlaştı sohbet edip partililerin sorularını cevaplandırdı. AK Parti İlçe Başkanı Serdal Kaya Göletlerin 2023’e kadar biteceğini söyledi.

Başkan Serdal Kaya: Göletler 2023’e Kadar Bitecek

Milletvekili Taşkın, parti ziyaretinin ardından AK Parti Erdemli ilçe Başkanı Serdal Kaya, belediye meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte başta Erdemli Balıkçı Barınağı ve Karacaoğlan Göleti olmak üzere bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Taşkın, ihalesi yapılan yol, gölet ve barajların tamamının 2023’e kadar bitirmek için gayret gestereceklerini söyledi. Erdemli’nin çok çalışkan ve gayretli bir ilçe başkanı seçtiğini belirten Taşkın, ‘’Başkanımız çok çalışkan ve gayretli. Daha önce söz verilipte bitirilemeyen hizmetlerin tamamlanması için gece gündüz çalışıyor. Genç başkana hem yönetim kurulu üyeleri hem de partililer destek veriyor. Bizler de başkanın önerilerini yerine getirmek hizmetleri takip etmek için çalışıyoruz. Genç kardeşim Serdal Kaya’ya sahip çıkın ki hizmetleri sonuna kadar inatla takip eden bir kişi olsun. O da Serdal Kaya olsun’’ dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ve diğer milletvekillerinin tüm Erdemli halkının bayramlarını kutladıklarını ve selamlarını getirdiğini belirten Taşkın ilçe teşkilatını ziyaretinin ardından ilk ziyaretini Erdemli Balıkçı Barınağına yaptı.

Erdemli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Yalçın Sakın’dan barınak hakkında bilgi alan milletvekili Taşkın, balıkçı gemilerinde bakım ve tamirat işleri yapan balıkçılarla da sohbet etti.

Taşkın ‘’Antalya ile Hatay arasında tek çekek yeri ve bakım merkezinin bulunduğu Türkiye’nin üçüncü büyük Balıkçı Barınağında genişletme-uzatma ve iki mendirek yapımı çalışması en kısa zamanda başlanılacak. Bu arada barınağın yapılmasında büyük katkısı olan eski Başbakanlardan ve Ulaştırma bakanlarından Binali Yıldırım’ın da selamlarını getirdim. Binali bey Erdemlili balıkçıları çok seviyor.’’

Liman ziyaretinin ardından Küçük Fındık yaylasında vatandaşlarla buluşan Taşkın, ardından yüzde 30’u biten ancak ödenek yokluğu ve kurumlar arası bürokrasi nedeni ile bir türlü bitirilemeyen ‘’Karacaoğlan Göleti’’nde incelemelerde bulundu.

Taşkın burada yaptığı konuşmada, göletin 2023 yılına kadar bitirilmesi için çaba harcayacağını kaydetti.

AK Parti Erdemli ilçe Başkanı Serdal Kaya’da konuşmasında, Erdemli’nin acil ihtiyaçları olan Gölet, Baraj, Yol ve diğer hizmetlerin çok sıkı takipçisi olacağının altını çizerek, 2023 yılına kadar yapılıp bitirilmesi için söz verdikleri gölet, baraj ve yolların bitirilmesi için çalışacaklarını söyledi.

Hacı Halil Arpaç Mahallesi Muhtarı hüseyin Nergiz ise, Karacaoğlan Göletinin 14 bin dekar alanın sulanmasını sağlayacağını bununla da 7 mahallenin refah seviyesinin yükseleceğine dikkat çekti.