GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-07-2020 21:04

Erdemli’de Gönüllü Gençlerden Çevre Temizliği

Erdemli’de sosyal medya aracılığı ile bir araya gelen bir gurup genç piknik yapılan alanları temizlemek ve temiz bir çevre için farkındalık oluşturmak için kampanya başlattı. Gönüllü gençlerin kampanyasına İş İnsanı ve AK Parti Erdemli ilçe Başkanı Serdal Kaya da katılarak gençlerle birlikte çevre temizliğine destek verdi.

Erdemli’de Gönüllü Gençlerden Çevre Temizliği

Muhammet İçel başkanlığında sosyal medya aracılığı ile bir araya gelerek yeni bir çevre temizliği akımı başlatan gençler,  farkındalık oluşturmak için Kayacı bölgesinde ormanlık alanda çevre temizliği yaptı.

Gönüllü gençler yaklaşık 1 saatte 1,5 ton çöp topladı.

Serdal Kaya, çevre gönüllüsü gençlere çevreye olan duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. Doğaya atılan cam kırıklarının yangınlara neden olduğunu belirten Kaya, ‘’Özellikle piknikçilerimizden isteğimiz kullandıkları atıkları doğaya atarak çevreyi kirletmesinler. Cam kırıkları yangınlara neden olurken bir başkasının da ayağına zarar verebilir. Ayrıca çöplerimizi de çevreye atarak kirletmeyelim. Piknik alanlarında çevre temizliği yapan gençlerimize çevreye olan duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Gençlerimiz sadece bir noktayı temizlemediler artık ilçenin her noktasında bu görevi yapacaklar’’ dedi.

Çevreci gönüllü gençler adına konuşan Muhammed İçel ise,  daha önce sosyal medyada gördükleri akımı Erdemli’de kendilerinin sürdürmek istediklerini ve bu nedenle de sosyal medya üzerinden bir araya geldikleri çevreci gençlerle yeniden kampanya başlattıklarını söyledi.

Gönüllü gençlerden Raziye Gürsoy ise, herkesi doğaya sahip çıkmaya davet etti. Arkadaşları ile birlikte piknik yapmaya gittiklerinde diğer kişilerin çevreyi kirlettiğini gördüklerini belirten Gürsoy şöyle konuştu: ‘’Çevredeki kirliliğin Erdemlililere hiç yakışmadığını düşünerek sosyal medya üzerinden  temizlik kampanyası açtık. Bir gurup arkadaşımızla başlattığımız bu kampanyaya AK Parti Erdemli ilçe başkanı Serdal Kaya da katılarak çevrenin kirletilmemesi çağrısında bulundu. Temizlik kampanyamız Kayacı bölgesindeki bu piknik alanı ile sınırlı kalmayacak  insanların yoğun olarak yaşadığı bölgelerde de sürecek. Ben özellikle evde sıkılıyorum diyen herkesi çevreye daha fazla duyarlı olmaya ve çevremizi temiz tutmaya çağırıyorum.’’