GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-07-2020 20:40

Kösbucağı Bal Ormanı Ekim’de Tamam

Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, proje çalışmaları tamamlanan Kösbucağı Bal Ormanı sahasında incelemelerde bulundu ve Ekim ayında tesisin tamamlanacağı müjdesini verdi.

Kösbucağı Bal Ormanı Ekim’de Tamam

Bölge Müdürü Akduman’a, Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Şube Müdürü Muhammet Aslanhan, Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü, Erdemli İlçe Tarım Orman Müdürü Mesut Yıldız, Alata Orman İşletme Şefi Erhan Koyuncu ve arıcılar eşlik etti.

Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Bölge Müdürlüğümüz 2020 Yatırım programında yer alan ayrıca 2020 yılının ikinci altı ayını kapsayan ve 1 Temmuz 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasını içeren Cumhurbaşkanlığı 180 Günlük İcraat Programında bulunan Kösbucağı Bal Ormanı, Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü Alata Orman İşletme Şefliğinde Kösbucağı Mahallesinde 104,0 Ha sahada projelendirildi.

Projede 8 adet arılık parseli ve 1 adet çeşme bulunmakta olup 2000 kovan kapasitelidir. Proje sahası sandal, tesbih çalısı ve laden gibi çiçekli bitkilerin yoğun bulunduğu bir saha olup özellikle arıcılarımızın ilkbaharda tercih ettiği bir alandır. Yapılan çalışma ile arıcılarımıza daha iyi bir konaklama imkânı sağlanacak ayrıca yeni dikilecek olan biberiye, lavanta ve yalancı akasya gibi çiçekli bitkilerle polen çeşitliliği artırılacaktır.

Proje çalışması tamamlanan Kösbucağı Bal Ormanının Kurban Bayramından sonra ihale edilerek Eylül-Ekim aylarında tesisinin tamamlanması planlanmaktadır." dedi.