GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2020 19:29   Güncelleme : 16-07-2020 19:51

Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş

Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şube Başkanı ve Erdemli Müftüsü Dr. Hayri Erenay Vekaletle Kurban organizasyonu hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı.

Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş

Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şube Başkanı ve Erdemli Müftüsü Dr Hayri Erenay Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile, Yurtiçinde ve Dünyanın 149 Ülkesinde kesilip ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere, kurbanlarını vekaletle kestirmek isteyen vatandaşlarımızın bağışladığı kurbanlarını, dini usullere uygun ve en güvenilir şekilde kesmek ve ihtiyaç sahiplerine etlerini dağıtmak üzere, Vekaletle Kurban Hizmetleri Organizasyonu çalışmalarına Erdemli’de başladıklarını belirterek;

“2020 Yılı Vekâletle Kurban Hizmetlerinin, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile yürütülüyor.

Dini bir vecibe hassasiyetiyle kurbanlarını kesmek ve ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak isteyen vatandaşlarımızın KURBANINI PAYLAŞ KARDEŞİNLE YAKINLAŞ sloganı ile gönüllerinde paylaşma hissiyatının canlandırılmasının amaçlanıyor.

Söz konusu çalışmaların taşra teşkilatı İl ve İlçe Müftülükleri ile, din gönüllüsü personelden oluşturulan komisyonlar marifetiyle yürütülüyor.

Yurt içi vekâlet kurban hisse bedelinin 975 TL, yurt dışı 825 TL olarak belirlendi.

Kurban Bağış bedelleri, ANLAŞMALI BANKALAR, ONLINE BAĞIŞ, PTT ŞUBELERİ, TDV ŞUBELERİ, İL VE İLÇE MÜFTÜLÜKLERİ ve CAMİ GÖREVLİLERİ vasıtasıyla 30 Temmuz 2020 Perşembe günü akşamına kadar ilgili hesaplara ulaştırabilirler.

Vatandaşlarımızın 0.324.5151835 numaralı Müftülük telefonundan vekâletle kurban ve diğer dini konularda soru ve taleplerine cevap alabilecekler.

İlçemizde kesilecek canlı kurbanların kesimi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını sağlamak amacıyla da, Müftülük bünyesinde ekipler oluşturulmuştur.

Geçtiğimiz yıl vekaletle kurban kesimi organizasyonunda nüfusuna göre bağışta Türkiye birincisi olan hemşerilerimi kutluyorum. Erdemli için verilen vekaletle kurbanlar Erdemli’de kesilerek ihtiyaç sahibi ailelere ekiplerimiz sayesinde ulaştırılmakta, ayrıca kesilen kurbanların hepsi dijital kayıt altına alınarak vekalet veren hayırsever vatandaşlarımıza ulaştırılmaktadır.

Hayır sahipleri ile ihtiyaç sahibi fakir fukara ile mülteci din kardeşlerimizin gönül bağını kuracak olan bu güzel organizasyonun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.