GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-07-2020 18:11

Erdemli’de 8 Saat Süren Kedi Yavrusu Operasyonu

Arpaçbahşiş Mahallesinde Groseri mağazasının otoparkı yanındaki yağmur suyu kanalına düşen 2 aylık kedi yavrusu itfaiye ekiplerinin 8 saat süren operasyonu sonucu sağ olarak kurtarıldı. Yavru kedinin düştüğü yağmur suyu kanalından kurtarılması için hem mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ile Groseri mağaza müdürleri ile çalışanları seferber oldu.

Erdemli’de 8 Saat Süren Kedi Yavrusu Operasyonu

Groseri Mağazası Müdürü Serkan Döndü, sahipsiz kedi yavrusuna mağaza personelinin bir kasede süt verdikten sonra kontrol için geldiklerinde kedi yavrusunun su kanalına düştüğünü fark ederek Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Erdemli Grup Amirliğine haber vererek yavruyu kurtarmalarını istediklerini söyledi.

Döndü, ‘’bizim için bir hayatın kurtulması idi bunu da 8 saatlik çaba sonunda elde edildi. Kedi yavrusunun kurtarılmasını sağlayan itfaiye ekibine teşekkür ediyorum’’ dedi.

İtfaiye ekibinin kedi yavrusunun yerine belirlediklerini ancak su borularının içerisinin balçıkla dolu olmasından dolayı yavruyu kurtarmanın 8 saat sürdüğü belirtildi. İtfaiye ekipleri  kedi yavrusunu sağ kurtarmak için iki ayrı noktadan iş makinesi ile kazı yaptı. Kazı yapılan bölgeye borulardaki balçığı temizlemek üzere tazyikli su tankeri getirilerek su borularına tazyikli su verildi.

İtfaiye ekipleri kedi yavrusunun olduğu yeri belirlemek üzere cep telefonundan yavru kedi sesi dinletti. Kedi yavrusuna mağaza müşterileri de katılarak heyecana ortak oldular. Yapılan 8 saatlik çalışma sonrasında yavru kedi alkışlar arasında kurtarıldı. Bir mağaza müşterisi  ekiplerce kurtarılan yavru kediyi alarak havlu ile kurulayıp sahiplendiğini söyledi. Veterinere götürerek kontrol ettireceğini belirten bayan müşteri kedi yavrusunun adını ise ‘’Hayat’’ adını koyduğunu belirtti.