GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-07-2020 15:22

Başkan Serdal Kaya’nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Serdal Kaya 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı yayımladı.

Başkan Serdal Kaya’nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Başkan Serdal Kaya mesajında şunları kaydetti;

"Her karış toprağı şehit kanıyla yıkanmış bu mukaddes memleketin yetiştirdiği büyük kahramanların, cesaret sancağını gururla dalgalandırdığı gecedir “15 Temmuz”. Zorbalığa ve hainliğe geçit vermeyen, tüm varlığıyla bağımsızlığı sırtlayan aziz milletimiz, bu gece kahramanlık tarihine bir yenisini daha eklemiş ve tüm dünyaya örnek olacak bir destan yazmıştır.

Bu gece, habis niyetlerle birliğimize tasallut eden hainleri, sadece inanç ve cesaretlerini kuşanmış bir ordu karşılamıştır. Yalın, temiz ve korkusuz bir ordu. Tanklarla, tüfeklerle zifir karanlığa gömülmek istenen vatanımız, ecdadın fıtratını taşıyan “Ömer”ler ve birlik ruhu ile aydınlığa çıkarılmış, milletimiz kör karanlığı parçalamış ve hainleri kendi karanlıklarına mahkûm etmiştir.

15 Temmuz 2016 gecesi de bağımsızlığına el uzatanlara, dünya tarihine yazdırdığı kahramanlık destanı ile cevap vererek bu mukaddes mirası iftiharla sonraki nesillere aktaracağını bir kez daha ispat etmiştir.

Şanlı direnişimizin yıldönümünde geleceğine sahip çıkma kararlılığıyla ve aynı yüce duygularla bir araya gelen tüm milletimize ve gazilerimize bir kez daha en derin şükranlarımı sunuyor, gözünü kırpmadan şahadete yürüyen kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum." Dedi.