GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2020 19:11   Güncelleme : 07-07-2020 19:22

Başkan Tollu: Erdemli Çamlığı Ziyaretçi Rekoru Kıracak

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, daha önce Doğa Koruma ve Milli Parklar tarafından işletilen Erdemli Talat Göktepe Tabiat Parkı’nın Erdemli belediyesine tahsis edilmesinin ardından çamlıkta 100 kişilik ekiple temizlik çalışması başlattıklarınıve bu yıl ziyaretçi rekoru kıracağını söyledi.

Başkan Tollu: Erdemli Çamlığı Ziyaretçi Rekoru Kıracak

Erdemli Talat Göktepe Tabiat Parkı Çamlığında yürütülen çalışmaları yerinde incelemelerde bulunan Başkan Tollu, bölgedeki ağaçların budanmasına, kuru dalların kesilmesine yardımcı oldu.

Şuanda 'sıfır' rakımdayız diyen Tollu, ‘’Mersin'imizin en gözde en önemli 2 tane turizm merkezi var. Bunlardan bir tanesi Erdemli Çamlığı, diğeri de Kızkalesi. Erdemli çamlığı geçen yıl 80 bin vatandaşımız ziyaret etti bu yıl bu rakamın iki katı beklentimiz var’’ dedi.

Böylesine güzel bir coğrafya da yaşamanın ve buraya hizmet etmenin gurunu ve hazzını yaşadıklarını ifade eden Tollu, çamlığı turizm sezonuna hazırladıklarını ifade ederek, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Erdemli Çamlığının uzun bir süredir bizim elimizde değildi diyerek şöyle konuştu:

‘’Bize buranın tahsisini sağlayan Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli başta olmak üzere milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Artık bu saatten sonra Erdemli Çamlığı'nın işletmesi, çamlığın Erdemli'ye yakışır şekilde dizayn edilmesi Erdemli Belediyemize verildi. Çamlığın tahsisi bize yapılır yapılmaz 100 personelimizle, gelen tatilcilerin hoşça vakit geçirebilmeleri adına hummalı bir çalışma içerisine girdik. Bu sene pandemiden dolayı kapalı yerlerde tatil yapmak istemeyen, sosyal mesafenin en iyi şekilde korunduğu çadır turizmi, şifalı siyah kumu, denizi ve eşsiz tabiatı  için herkesi Erdemli Talat Göktepe Tabiat Parkı Çamlığı'na bekliyoruz.’’

Güneşi şifa olan kara kumu ve deniziyle bölgenin sesiz bir coğrafya olduğuna dikkat çeken Tollu, ‘’Doğa ile başbaşa kuş sesleri altında çamlar altında tatil yapmak isteyenleri Erdemli’ye bekliyoruz. Geçen yıl çamlığımız 80 bin misafirimize ev sahipliği yaptı bu yıl bu rakamın iki katına çıkmasını bekliyoruz. Bu yıl çamlığımız ziyaretçi rekoru kıracak’’ diye konuştu.

Konuşmasının ardından Başkan Tollu işçilerle birlikte eline motorlu testere alarak ağaç budamasına yardım etti.