GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2020 16:09

Sıcaklar Arttı Kızkalesi Sahilleri Doldu

UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi’nde yer alan Doğa Akdeniz’in önemli turizm merkezlerinden Kızkalesi sahili sıcaktan bunalanlarla dolup taşıyor. Sıcaktan etkilenmemek üzere kendilerini Akdeniz’in serin sularına atan vatandaşlardan kimi çocukları ile kumsalda oynarken kimi tatilciler ise kumdan kale yaparak tatilin tadını çıkartmaya çalışıyor.

Sıcaklar Arttı Kızkalesi Sahilleri Doldu

Hava sıcaklığının 32 ile 36 derece arasında olduğu, nem oranının ise 58 derece olan Kızkalesi ‘ne tatile gelen Eyüp Sabri Aslan, Şanlıurfa’nın sıcağından kaçarak Kızkalesi’nde hem tatil yapıp hem de eğlencelik olsun diye Kızkalesi maketi yaptıklarını söyledi.

Sıcaktan kaçarak çocuklarla birlikte denize geldiklerini belirten Ali Can İlhan, ‘’Hava çok sıcak bunalıyoruz. Çocukları alıp Kazkalesi’ ne serinlemeye ve sıcaktan korunmaya geldik. Denizde çocuklarla hem eğleniyor hem de serinlemenin tadına varıyoruz’’ dedi.

Kahramanmaraş’tan tatile gelen Yaşar Kaçmaz ise, eşi ve torunu ile sıcaklardan kaçarak serinlemeye Kızkalesi sahiline geldiğini kaydetti.