GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-06-2020 19:10

Erdemli-Ayrancı yolunun 30 kilometrelik bölümü 2022’de bitecek

Erdemli ilçesi ile Karaman’ın Ayrancı ilçesini bir birine bağlayacak olan duble yol ve yol genişletme çalışmasının en önemli 30 kilometrelik bölümünün 2022 yılında bitirileceği bildirildi.

Erdemli-Ayrancı yolunun 30 kilometrelik bölümü 2022’de bitecek

AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, yol çalışmasını İl Başkan Yardımcısı Ali Gölcük, ilçe başkanı Serdal Kaya ile birlikte inceledi. Özkan yol çalışması hakkında üstlenici firma yetkilisi Emin Kaya’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaya, Erdemli-Ayrancı Karayolunun ilk 30 kilometresini 2022 yılında tamamlanmasının hedeflendiğini ancak kendilerinin bu tarihten önce yolu bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Yol yapım çalışmasında en zorlu bölgenin Köselerli Mahallesi yakınlarında bulunan kaya yarma çalışmasının da bitirilmek üzere olduğunu vurgulayan Kaya, yolun bitimini taahhüt ettikleri zamanda teslim edeceklerini kaydetti.

Yapılan yolların halkın huzur ve güveni için şart olduğunu ifade eden Hacı Özkan ise,’’Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK Parti iktidarı ne söz vermiş ise yerine getiriyor. Erdemli-Ayrancı arasında yapılması planlanan otoyol özellikle yaz aylarında çekilmez hale gelmektedir. Yolun bitirilmesi için bizlere sürekli talepler gelmektedir. Bu yol bitirildiğinde sürekli meydana gelen trafik kazaları da azalmış olacak’’ dedi.

Mevcut yayla yolunun trafik yükünü çekmediğini dile getiren Özkan, ‘’bu yol bittiğinde bölgeye canlılık getireceği gibi, yaylalarda yetiştirilen sebze meyvelerin de bozulmadan tüketiciye ulaşması sağlanmış olacak. İhracata giden ürünler ise ülke ekonomisine katma değer sağlayacaktır’’ şeklinde konuştu.