GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2020 12:01   Güncelleme : 20-06-2020 13:13

Başkan Tollu, “Toki’de 10 Yıldır Taksidi Ödemeyenler Var”

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tolu Toki ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Tollu yaptığı açıklamada 2005 yılında Toki ile yapılan protokolle Belediyenin vatandaşlara kefil olduğunu, vatandaşların ödemediği taksitleri belediyenin ödediğini, 250 lira ile 500 lira arasındaki taksitleri 10 yıldır hiç ödemeyenlerin olduğunu anlattı.

Başkan Tollu, “Toki’de 10 Yıldır Taksidi Ödemeyenler Var”

Başkan Tollu 2005 yılında Kentsel Dönüşüm Projesi ile gecekonduda oturan vatandaşlara TOKİ’nin 400 konut yaptığı, yapılan protokolle de Belediyenin vatandaşlara kefil olduğunu anlatarak şunları söyledi, “Belediyemiz Toki ile yapılan protokol gereği taksitini ödemeyen vatandaşların taksitlerini Toki’ye ödemiştir. 320 vatandaşımız taksitlerini zamanında öderken10 yıldır, 5 yıldır, 3 yıldır taksitlerini ödemeyen 80 vatandaşımız vardır.

250 lira ila 500 lira arasında değişen taksitlerini ödemeyen vatandaşlarımızın yerine 2 milyon lirayı Belediyemiz Toki’ye bu ödemeleri yapmıştır. Geçen yıl gelen sayıştay yetkilileri bu konuda tenkit yazmışlar bu paraları Belediyeye ödenmesi gerektiğini yoksa bizlere kişi borcu çıkaracaklarını rapor etmişlerdir.

Bizde belediye olarak TOKİ’de vatandaşlarımızla toplantı yaparak bunların ödenmesini istedik. Fakat herhangi bir gelişme olmadı. Bunun üzerine Belediyemiz borcunu ödemeyen bu vatandaşlarımıza tebligat göndererek 15 gün içerisinde ödemeleri gerektiğini yoksa evlerin boşaltılacağını ve icradan satılacağını belirttik.

Vatandaşlarımız lütfen borçlarını ödesinler evlerinden olmasınlar” dedi.

Başkan Mükerrem Tollu'nun basın açıklamasının tamamını görüntülerimizden izleyebilirsiniz.