GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2020 10:06   Güncelleme : 20-06-2020 11:30

Erdemli’de İki Gündür Kayıp Genç Uçuruma Yuvarlanmış Olarak Bulundu

Çamlı Mahallesinde iki gündür kayıp olarak aranan Hasan Ersin (25) kullandığı araç ile birlikte 200 metre yükseklikten uçuruma yuvarlanarak yaşamını yitirmiş olarak Fakılı Mahallesi Göçük Mevkisinde bulundu.

Erdemli’de İki Gündür Kayıp Genç Uçuruma Yuvarlanmış Olarak Bulundu

Gencin cansız bedeni iki gün sonra AFAD ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Kurtarma ekibi ile mahalleli tarafından 5 saat süren operasyonun ardından düştüğü noktadan çıkartıldı. Gencin ailesi çocuklarının cesedi çıkartılırken sinir krizleri geçirdi.

Edinilen bilgiye göre Ersin ailesi oğulları Hasan Ersin’in kayıp olduğu yönünde Jandarma’ya bilgi vererek yardım istedi. Jandarma ve Çamlı Mahallesi sakinleri kayıp genci iki gün süreyle aradı. Arama esnasında Jandarma İnsansız Hava Aracı (İHA) Drone de kullandı, sinyal tespiti yaptı. Kayıp gencin geçebileceği tüm noktalardaki kamera kayıtları da incelenmesine rağmen bulunamadı.

Enson Kösbucağı Mahallesi Camiinin güvenlik kamerasında görüldü. Yapılan aramada gencin kullandığı 33 VL 313 plakalı kamyoneti ile birlikte 200 metrelik uçuruma yuvarlanmış olarak bulundu.

Aramaya katılarak gencin cansız bedenine ulaşan Tufan Erdem, iki gün süreyle kayıp olan gencin akrabası olduğunu ve jandarma ekipleri ile birlikte aramadık yer bırakmadıklarını söyledi.

Araçtaki bir ipten yola çıkarak aramalarını uçurum üzerinde yoğunlaştırdıklarını belirten Erdem, ‘’İpi takip ederek önce mahallelimiz olan genci ardından da aracı bulduk. Jandarma, AFAD ve Mersin Büyükşehir Belediyesi kurtarma ekipleri 5 saat süren yoğun bir çalışmanın ardından Hasan Ersin’in cansız bedenini uçurumdam çıkarttı’’ dedi.

200 metrelik uçuruma yuvarlanan Ersin’in cesedi otopsi yapılmak üzere Erdemli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.