GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-06-2020 18:13   Güncelleme : 19-06-2020 18:43

Sanayi’de Yağmurdan Elektrik Telleri Koptu, İşyerlerinin Elektrik Panoları yandı

Bölgede yağan sağanak yağmur nedeni ile Erdemli Küçük Sanayi Sitesinde elektrik telleri koptu, birçok işyerinin elektrik panoları ve iş makineleri zarar gördüğü bildirildi

Sanayi’de Yağmurdan Elektrik Telleri Koptu, İşyerlerinin  Elektrik Panoları yandı

Erdemli Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ali Öngel, sağanak yağış ve olumsuz hava koşullarından kaynaklı elektrik tellerinin kopması sonucu elektrik tellerinin kopduğunu ve bu nedenle de birçok işyerinin elektrik panolarının ve çalışan iş makinelerinin yanarak devre dışı kaldığını söyledi.

Elektrik tellerinin kopması sonucu site içindeki 3037 ve 3038 bloklara yüksek voltajın geldiğini birçok işyeri saat panoları ile iş makinelerinin yandığını belirten Öngel, ‘’Kooperatif olarak oluşan zararlarla ilgili ilgili yerleri bilgilendirdik. Elektrik dağıtım firması yetkilileri gerekli incelemeyi yaparak oluşan tüm zararları karşılayacaklarını belirttiler. Biz de bu yönde esnaflara bilgilendirme yapıldı. Zarar gören tüm esnafımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz’’ dedi.

İşyerinin elektrik panosu ile bir makinesinin yandığını dile getiren Emre Erçelik ise, sağmur nedeni ile önce bir gürültü duyduklarını andından kendi işyerlerinin içinden dumanların çıktığını görerek müdahale ettiklerini belirtti. İşyerinde elektrik panosu  ile yıllardır emek vererek aldıkları 

Elektrik dağıtım firması ise kopan telleri tamir etmek amacı ile elipleri sanayi sitesine göndererek çalışma başlattı. Elektrik tellerinin kopmadan kaynaklı yerlerde olması dikkat çekti.