GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-06-2020 19:12

Başkan Vahap Seçer Erdemli’de

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yeni tip koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında Mersin sahillerinde özellikle de UNESCO dünya mirası geçici listesinde yer alan en önemli turizm kenti Kızkalesi’nde tatilciler için gerekli tüm tedbirleri aldıklarını söyledi.

Başkan Vahap Seçer Erdemli’de

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Erdemli’yi ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu. Erdemli ziyaretlerine CHP Erdemli İlçe Başkanlığında başlayan Seçer, Kocahasanlı, Kızkalesi, Kumkuyu, Erdemoğlu Bulvarı, Ticaret Odası STK Toplantısını gerçekleştirdi.

MESKİ’nin Kızkalesi’ndeki yağmursuyu menfezi ve terfi merkezi çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Seçer, tahsisi Büyükşehir’e ait olan Kızkalesi plajında da Koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan hazırlıkları inceledi.

Pandemi tedbirleri ile ilgili açıklamalarda bulunan  Vahap Seçer, pandemi şartlarını dikkate alarak başta Kızkalesi sahili olmak üzere gerekli düzenlemeleri yaptıklarını belirtti. Başkan Seçen şöyle konuştu:

‘’UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Doğu Akdeniz’in en önemli turizm merkezlerinden Kızkalesi’nde pandemi sonrasını kapsamayan bir dizi tedbirler aldık. Vatandaşlarımızın sağlığını düşünerek sahile girişte ısılarını ölçüyor onların huzur içinde güzel bir tatil geçirmelerini sağlamak amacı ile sosyal mesafeyi koruyan şezlonglar hazırladık. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sahilde yapılan pandemi düzenlemesini yerinde görmek  için olası eksiklikleri de gidermek amacı ile incelemelerde bulundum. Arkadaşlarımız dünya standartlarında sosyal mesafeyi koruşan aralıklarda düzenleme yapmışlar çok hoş ben çok beğendim. Pandemi düzenlemesi aynı zamanda sahile renk ve disipline edilmiş güzellikler katmış. Geçmiş yıllarda sahilde oluşan renk ve şezlong karmaşasını da ortadan kaldırmış. Bizim amacımız güzelliklerin yanı sıra halkımızın önerisini de dikkate alarak hizmet vermektir.’’

Kızkalesi Mersin’in dünyaya açılan penceresi diyen Seçer, ‘’Kızkalesi sahilinde altın sarısı çok harika bir kumsalı, sığ ve masmavi bir denizi var. Vatandaşlarımızın çoçukları ile çok rahat denize gireceği ender kumsallardan bir tanesi’’ diye konuştu.

Kızkalesi’nin içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu gibi problemlerinin de giderilmesi için projeler hazırladıklarını belirten Seçer, tüm bu problemleri 2021 yılında tamamlamak için projeler hazırladıklarını kaydetti.

Başkan Seçer, sahildeki incelemesinen ardından Kızkalesi Mahallesi Muhtarı Murat Kale ile Erdemli Koordinasyon başkanı Vedat Uzunbağ’dan bilgi aldı, halkın sorunlarını dinledi, tatilcilerle sohbet etti.