GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-06-2020 18:59

Kızkalesi Gurbetçi Türkleri Bekliyor

Çukurova Turistik Otel İşletmecileri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kale, Kızkalesi’ne tatile gelecek olan tatilciler için bakanlığın belirlediği Kovid-19 tedbirlerini aldıklarını söyledi.

Kızkalesi Gurbetçi Türkleri Bekliyor

Avrupa’daki Türk işçilerinin pandemi sonrası tatil için Kızkalesi’ne gelmeye başladığını belirten Kale sezonla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bölgeye gelen tatilcilerin sağlıklarının çok önemli olduğunu ifade eden Kale, başta Almanya, Fransa, Belçika, ve İtalya’da yaşayan gurbetçi Türklerin gelmeye başladığını ifade etti. Kovid-19 dönemini turizmciler olarak en az zayiatla kapatmak istediklerini bunu da gurbetçilerle aşacaklarını kaydetti.

Kızkalesi’nin altın sarısı kumsalı, mas mavi denizi ve çevredeki kültürel değerleri ile bölgenin tatilciler için ayrı bir özelliğe sahip olduğunu vurgulayan Kale, ‘’Mersin’li tüm turizmciler olarak pandominin üstesinden devletimizin desteği ile  el birliği ile geleceğiz.  Biz buna inanıyoruz. Çünkü tatilcilerimiz de buna inanmakta.  İnsanlarımız gönül rahatlığı ile denize girmekte bizler de tatilcileri Kızkalesi’ne tatile beklemekteyiz’’ dedi.