GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-06-2020 17:12

Kayacı’da 15 Kilometrelik Yol 2,5 Kilometreye İndi

Kayacı Mahallesinde tarımsal amaçlı 2,5 kilometre uzunluğunda stablize yol açılışı yapıldı. Açılış törenine katılan katılan AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, AK Partinin iktidara geldiğin günden bu yana her zaman çiftçisinin ve halkının yanında olduğunu söyledi.

Kayacı’da 15 Kilometrelik Yol 2,5 Kilometreye İndi

Hacı Özkan, ‘’Yanlış değilsem örtü altı serada ülkenin yazlık domates üretimine katı sunan Kayacı Mahallemizin Kayabaşı meviine giderek tarım yapmak isteyen çiftçilerimiz 80 yıldır 15 kilometrelik yolu kat ediyorlardı. Hükümetimizin verdiği destekle orman yolu açıldı ve 15 kilometrelik yol 2,5 kilometreye indi. Gerekli görüşmeleri yaptım Karayolları tarafından asfaltı da yapılacak. Çiftçimize ve halkımıza hayırlı olsun’’ dedi.

Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman da yaptığı konuşmada, ülke ekonomisine katma değer sağlayan her konuda halkın yanında olduklarını ve gerekli destek sağladıklarını kaydederek hayırlı olması dileğinde bulundu.

Kayacı Mahalle Muhtarı Ahmet Çalışkaner ise, ülke ekonomisine katkı sağlamak için çalıştıklarını belirterek, ‘’Yaklaşık 80 yıldır mahallemizin bir parçası olan Kayabaşı mevkiine gitmek için insanlarımız 15 kilometre yol gidiyordu yeni açılan yol ile bu 2,5 kilometreye indi. Yolumuzun açılmasında desteklerini esirgemeyen devletimize teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Yapılan konuşmaların ardından stablize yol dualar eşliinde açıldı. Açılışa AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Gölcük, İlçe Başkanı Serdal Kaya, Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Erdemli İşletme Müdürü Murat Körlü ve mahalleli katıldı.