GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-06-2020 16:44

Yuvadan Düşen Delice Doğan Yavrusuna Sahip Çıktılar

Çeşmeli Mahallesinde yuvasından düşen Delice Doğan yavrusuna vatandaşlar sahip çıktı.

Yuvadan Düşen Delice Doğan Yavrusuna Sahip Çıktılar

Çeşmeli Mahallesinde bir tatil sitesi bahçesinde bulunan Delice Doğan yavrusunun Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şefliğine gerekli bakımının yapılması için teslim edildiği gerekli sağlık kontrolünden sonra doğaya yeniden bırakılacağı bildirildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şefi Mevlüt Çetin, yuvasından düşen Delice Doğan yavrusunu bulan Özen Çopuroğlu’na duyarlı  davranışından dolayı teşekkür etti. 

Nesli tükenmekte olan bu tür yırtıcılara zarar verilmemesi gerektiğini ifade eden Çetin, ‘’Her türlü yaralı hayvanın  görüldüğünde bizlere haber verilmesini istiyoruz. Onlar da bir can taşıyor. Yaralı ve çeşitli yerlerinden darbe almışsa gerekli tedavilerini yaptıralım. Sağlıklarına kavuştuklarında ise özgür yaşam yerleri olan doğaya yeniden bırakıyoruz’’ dedi.

Çetin, Delice Doğan yavrusunun ilk ilk kotrolünün Erdemli’de yapıldığını anlaşmalı tarsus Hayvanat Bahçesine gönderilerek yeniden kontrol ettirileceğini kaydetti.

Delice Doğan yavrusunu site bahçesinde yerde yatarken bulduğunu belirten Özen Çopuroğlu ise, yavruyu yaralı zannederek aldık. Baktık ki yuvasından düşmüş henüz uçamıyor. Biz de Doğa koruma ve Milli Parklar Erdemli şefliğine bilgi verdik. Gelen görevlilere yavruyu teslim ettik. Bir canlının yaşamasına katkı sunduğumuz için mutluyuz’’ diye konuştu.