GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-06-2020 15:28

Başkan Tollu: Kızkalesi Bizim Göz Bebeğimiz

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Tarihi, Doğası, Denizi, Kumu ve güneşi ile adeta cennet bir köşe olan Kızkalesi’ne tatilcileri davet ederken, “Biz gerekli tedbirleri aldık, gelen misafirlerimizde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyarak Kızkalesi’nde tatilin keyfini yaşasınlar” dedi.

Başkan Tollu: Kızkalesi Bizim Göz Bebeğimiz

Gazetecilere kızkalesine tatile gelecek tatilcilere yönelik açıklamalarda bulunan Tollu, güvenli ve huzurlu bir tatil için herkesi tarihi ve turistik Kızkalesi'ne davet etti.

Kontrollü normalleşme sürecinde konulan kurallara uyulması gerektiğini hatırlatan Tollu, "Tertemiz çevresi olan bir kentte tatil yapmanın güzelliklerine hep birlikte erişelim" diye belirtti.  

Kızkalesi'nin eşine zor rastlanan bir güzelliğe sahip olduğunu belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu şöyle konuştu:

"Kızkalesi'nin güzelliğini dünyaya tanıtmak adına bir dizi gayret içerisindeyiz ve olmaya da devam edeceğiz. Erdemli tarihi ve kültürel değerleri ile gerçekten 'Umman gibi' bir ilçe. Bu kenti güzel kılan değerlerin gün yüzüne çıkartılması için var gücümüz ile çalışıyoruz. UNESCO geçici miras listesinde yer alan, Mersin’in turizmde dünyaya açılan kapısı Kızkalesi’ne yerli ve yabancı tatilcilerimizi bekliyoruz.’’

Pandemi döneminde kentte vakanın ender görüldüğünü ifade eden Tollu, "Ne diyor devletimiz, fiziki mesafeye yani sosyal mesafeye uyacaksınız, temizliğe ehemmiyet vereceksiniz ve maske takacaksınız. Bu üç tedbiri almamız şart. Biz Erdemli belediyesi olarak pandemiye karşı her türlü tedbirimizi aldık. Herkesi Kızkalesi’ne tatile bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

Tollu, "Huzur içerisinde tatil yapmak isteyen, gönül rahatlığı ile tatilini geçirmek isteyen tüm dostlarımızı Erdemli'mize, Kızkalesi'ne, huzurun, güvenin ve güzelliğin adresine bekliyoruz" vurgulusunda bulundu.