GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-06-2020 17:48

Erdemli Çamlığı Tatilcilere Kapılarını Açtı

Mersin'in Erdemli ilçesindeki birçok önemli olaya şahit olmuş Efsane Talat Göktepe Çamlığı Tabiat Parkı, pandemi sonrası kapılarını tatilcilere açtı. Geçen yıl 80 bin kişinin tatil yaptığı tabiat parkında bu yıl karavanlı ve çadırlı tatilciler için son hazırlıklar yapılıyor.

Erdemli Çamlığı Tatilcilere Kapılarını Açtı

Erdemli Talat Göktepe Çamlığı Tabiat Parkı'nda sezon hazırlıkları tüm hızıyla sürerken ilk tatilciler de gelmeye başladı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şefi Mevlüt Çetin, tabiat parkındaki hazırlıklarla ilgili bilgi verdi. Çetin, "Her sene hem günübirlik, hem de çadır ve karavanlı kamp alanı olmak üzere ziyaretçilerimizi ağırlıyoruz. Bu sene Covid-19 salgını nedeniyle belli bir müddet tabiat parkı kapalı kaldı. Şu anda sezon hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. 1 Haziran itibariyle de ziyaretçilerimize açtık. Buraya Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Kayseri, Adana, Antalya, Hatay ve Türkiye'nin çeşitli illerinden ziyaretçilerimiz geliyor. Günübirlik kamplarını yapıyorlar, hem denize giriyorlar, hem de doğa ile iç içe bir yaşam sürüyorlar" dedi.

Gelen yazlıkçılara elektrik, su gibi birçok imkan sağladıklarını kaydeden Çetin, tatilcilerin televizyon ve buzdolaplarını ise yanlarında getirdiğini ifade etti.

Tatilcilerin genelde çadır ve karavanı tercih ettiklerini vurgulayan Çetin, 15 ile 3 ay burada kaldıklarının altını çizen Çetin, tatilcilerin dinlenip yeniden memleketlerine döndüklerini işaret etti.

Geçen yıl tabiat parkını 80 bin kişinin ziyaret ettiğini belirten Çetin, bu yıl da aynı rakamı beklediklerini kaydetti. Çamlığın tatilciler için hazır hale getirilmesi konusunda Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun personel ve ekipman desteği sunduğunu belirterek teşekkür etti.

Tabiat parkına 5 yıldır geldiklerini ifade eden bir tatilci ise, Talat Göktepe Tabiat Parkı'nın doğa ile iç içe tatil keyfinin yaşanabileceği ender yerlerden birisi olduğunu kaydetti.