GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-06-2020 21:34   Güncelleme : 08-06-2020 21:37

Erdemli’de AR-GE Çalışmalarına Zarar Veren Domuzlar İçin Sürek Avı

Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü bünyesinde yürütülen tarımsal arazide yürütülen AR-GE çalışmalarına ve ekipmanlarına zarar vermesinden dolayı ‘’domuzlar’’ yaban hayvanı için sürek avı yapıldı.

Erdemli’de AR-GE Çalışmalarına Zarar Veren Domuzlar İçin Sürek Avı

Sürek avı Tarım ve Orman Bakanlığı Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parklar Mersin Şube Müdürlüğü izni ile gerçekleştirildi.

Sürek avı, enstitü müdürlüğünün Emniyet, Jandarma,Tarım Orman İlçe Müdürlüğü, Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parklar  Mersin Şube Müdürlüğü ile  112’ye bilgi verilerek yapıldı. Sürek avına Erdemli ve Mezitli ilçe Avcılık ve Atıcılık Dernekleri üyelerinden 16 kişi katıldı.

Erdemli Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Ahiddin Ahmet Ateş gazetecilere yaptığı açıklamada, sürek avını, Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü yönetiminin yaban hayvanlarının (domuzların) tarımsal alanlarda mühendisler tarafından yürütülen AR-GE çalışmalarına, bitki ve ekipmanlarına zarar verdiği, arazide çalışan mühendis ve teknik elemanlarının tedirginlik yaşamasından dolayı izinli sürek avı talebi üzerine dernek üyeleri ile birlikte gerçekleştirdiklerini belirtti.

Ateş, sürek avında görev alan dernek üyelerinin hepsinin bu konuda profesyonel olduğunu belirterek avın kazasız belasız gerçekleştirdiklerini kaydetti.