GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-06-2020 21:52   Güncelleme : 05-06-2020 23:22

Başkan Tollu “Gelecek Nesiller İçin Hizmet Yapıyoruz”

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yeni tip koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında geçici bir süre kapalı tutulan Şehit Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan Kreşinde eğitim gören miniklere ilk ders olarak trafik eğitimi verildiğini söyledi.

Başkan Tollu “Gelecek Nesiller İçin Hizmet Yapıyoruz”

Başkan Tollu, “Gelecek Nesiller İçin Belediyecilik” anlayışıyla hizmet verdiklerini belirterek, trafik eğitiminin küçük yaşta verilmesini ön koşul olarak görev ad ettiklerini belirterek trafik parkurdan Erdemli’deki bütün eğitim kurumlarının ücretsiz olarak faydalandıklarını söyledi.

Kreşte eğitim alan minik öğrencilerle birlikte trafik eğitim parkurunda uygulamalı eğitime katılan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yaptığı açıklamada , "Geleceğimizi emanet edecek olduğumuz gençlerimizi yarınlara her yönden hazırlamak istiyoruz. Gençlerimize, çocuklarımıza can ve mal ehemmiyetini sağlamak adına bu bilinci vermek adına ilçe emniyet müdürlüğümüz ve trafik polislerimizle trafik eğitim verilmesi amacıyla bu parkuru hazırladık. Şuanda çocuklarımıza trafik polisleri eşliğinde trafik eğitimi veriliyor" dedi.

Korona virüs dolayısıyla kreşin uzun zamandır kapalı olduğunu ifade eden Tollu, "Şuanda devletimizin yetkililerinin izin vermesi neticesinde kreşimize öğrencilerimizi kabul ediyoruz. Onları geleceğe en mükemmel şekilde hazırlıyoruz. Kreşimize devam eden öğrencilerimiz üç dili aynı anda öğreniyorlar. Burada emeği geçen öğretmenlerimize ve Emniyet teşkilatımızın değerli temsilcilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Eğitime katılan minik öğrenciler ise araç içinde emniyet kemerini takmak gerektiğini ve trafik ışıklarını öğrendiklerini belirterek, eğitim için belediye başkanı MükerremTollu'ya teşekkür ettiler.

Erdemli Belediyesi İştirakler ve Kreşi Müdürü Azize Karayılan’da yaptığı konuşmada "Pandemi sürecinin ardından kreşimiz aktif olarak faaliyetine 1 Haziran itibariyle başladı. Bu faaliyet içerisinde uygulamalı trafik eğitimli de veriyoruz. Bu eğitimleri ise belediyemiz tarafından hizmete sunulan trafik eğitim parkurunda gerçekleştiriyoruz" dedi.

Eğitime Katılan Erdemli Belediyesi Şehit Musa Özalkan Kreşi öğrencileri Zeynep Kekik ve Neşe Şahin, eğitimde emniyet kemerini mutlaka takmaları gerektiğini, trafik ışıklarını, 12 yaş altında ön koltuğa oturmamaları gerektiğini, yaya geçidinden nasıl geçileceğini öğrendiklerini anlatarak Trafik Parkuru hizmetinden dolayı Başkan Mükerrem Tollu’ya teşekkür ettiler.