Denizlerimizde Bizim Vatanımızdır
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıDenizlerimizde Bizim Vatanımızdır

ODTÜ Erdemli’ de “Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum” projesi

Denizlerimizde Bizim Vatanımızdır
Bu içerik 2619 kez okundu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Erdemli Deniz Bilimleri Enstitüsü’nün iki yıldır yürüttüğü ‘’Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum’’ projesi kapsamında şu ana kadar 4 bin 500 öğrenciye deniz, deniz kirliliği ve deniz ekosistemi konusunda eğitim verildiği, bu yıl da 20 okuldan 200 öğrenciye eğitim verileceğini bildirildi.

Proje kapsamında ODTÜ Erdemli Deniz Bilimleri Enstitüsünü ziyaret eden  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a  Enstitü Müdürü Doç. Dr. Barış Salihoğlu tarafından bilgiler verildi.

Salihoğlu, “Denizlerimizde bizim bir vatanımızdır. Mavi vatanımızı da koruyup gözetmemiz gerekiyor.” Dedi.

Büyükşehir Belediyesi ile ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü’nün şimdiye kadar 2 projeye imza attıklarını ve bunlardan ilki olan Mersin Körfezi Oşinografik/Kirlilik İzleme Projesinin tamamlandığını, Mersin kıyılarındaki iklim değişikliğinin ve bunun deniz kaplumbağaları üzerindeki etkilerinin izlenmesi ve elde edilen bilgilerin ortaöğretim öğrencilerine aktarılması projesi olduğunu belirterek projenin yıl sonuna kadar süreceğini belirtti. Salihoğlu, çocukların eğitimine sağladığı katkıdan dolayı Başkan Burhanettin Kocamaza teşekkür etti.

Kocamaz ise, Mersin sahillerinin kirliliği ve önlemleri konusunda ortak projeler yapılabileceğini belirterek, bundan sonra çevre ve denizlerin temizliği ve eko sistemin korunmasına yönelik ortak çalışmalar yürütebileceklerini kaydetti. Kocamaz, geleceğimiz çocukların çevreye ve deniz canlılarına yönelik bilgilendirilmesi çalışması yürütülmesinden dolayı enstitü çalışanlarına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından eğitime katılan öğrencilere katılım sertifikaları verildi. 

erdemli ajans odtü burhanettin kocamaz
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi