GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-05-2020 17:42   Güncelleme : 21-05-2020 17:55

36 Bin Öğrencinin Sınav Maskesi Erdemli Halk Eğitimden

Erdemli Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ahmet Ateş, 20 Haziranda düzenlenecek olan Lise Geçiş Sınavı (LGS)‘ında sınava girecek olan 36 bin 220 bin öğrencinin maskelerinin Erdemli Halk Eğitim Merkezi tarafından karşılandığını söyledi.

36 Bin Öğrencinin Sınav Maskesi Erdemli Halk Eğitimden

Sınavda kullanılacak cerrahi maskelerin kurum binasında hijyenik ortamda üretildiğini belirten Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Ateş, "20 Haziran'da düzenlenecek olan LGS sınavında ilçemiz ve ilçemizin batısında bulunan Erdemli, Silifke, Gülnar, Anamur, Mut, Bozyazı ve Aydıncık gibi toplam 7 ilçenin sınavda kullanacağı cerrahi maskeleri Erdemli Halk Eğitim Merkezimizde üretiyoruz ve ilimizin talimatıyla bunu gerçekleştiriyoruz. Ödeme tamamen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak" dedi.

Okullara imza karşılığı maske teslimine başladıklarını ifade eden Ateş, "Biz toplam 36 bin 220 tane maske teslim edeceğiz. İlimizde ise yaklaşık 150 bin maske teslim edilecek" diye konuştu.

Yeni tip koronavirüs (kovid-19) süreci boyunca kurum olarak toplam 250 bin adet maske üretimini gerçekleştirdiklerine de değinen Ateş, "Haklı olarak bu üretimin gururunu yaşıyoruz. Bu manada da çalışan bütün arkadaşlarımıza, görev alan özellikle işin mutfağında çalışan usta öğretici arkadaşlarımıza canı yürekten teşekkür ediyoruz" ifadesini kullandı.

İmza karşılığı okullarındaki sınavda öğrencilerin kullanacağı maskeleri teslim alan Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Fatih Şahin ise, "20 Haziranda yapılacak olan liselere giriş sınavında öğrencilerimize tek kullanımlık maskeyi sınava girmeden önce dışarıda teslim edeceğiz. Öğrencilerimiz bu maskeyi liselere giriş sınavında kullanacaklar. Maskelerin dikimini gerçekleştiren Halk Eğitimden maskelerimizi teslim aldık. Bu imkânı sağlayan Milli Eğitim Bakanlığına teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.