GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2020 14:19   Güncelleme : 18-05-2020 14:38

Başhekim Eker’den ‘Halk Eğitimin Gizli Kahramanlarına' Teşekkür

Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Operatör Doktor Erman Eker, yeni tip koronavirüs (kovid-19) ‘un çıktığı ilk haftasında hiçbir bedel talep etmeden gece gündüz demeden maske dikimini gerçekleştiren Erdemli Halk Eğitim Müdürlüğü 19 gönüllü usta öğreticilerine ‘’Sağlık çalışanları halkımızın, sizler de bizim kahramanlarımızsınız’’ diyerek teşekkür plaketi verdi.

Başhekim Eker’den ‘Halk Eğitimin Gizli Kahramanlarına' Teşekkür

Beraberinde Başhekim Yardımcısı Mesut Yeşilova, Hastane Müdür Yardımcısı Mesut Akdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Şube Müdürü Mahmut Karaağaç, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Ateş, Müdür Yardımcıları Ömer Şahin ve Seher Türkoğlu’nun katılımı ile sosyal mesafeye uyularak Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Konferans Salonunda plaket töreni düzenlendi.

Törende konuşan Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Erman Eker, ‘’Kovid 19’un başladığı günlerde Erdemli Halk Eğitim Müdürlüğünün usta öğreticileri hiçbir bedel talep etmeden gönüllü olarak maskelerimizi dikerek hastanemize teslim ettiler. Hastanemize gelen tüm hastalarımıza biz de steril edilmiş maske verdik. Virüse karşı başarı sağlandı ise siz değerli gönüllü çalışanlarımızın katkısı çok büyüktür. Gönüllü Usta öğreticilerimizi HEM Müdürümüz Ahmet Ateş nezdinde kutluyor teşekkür ediyorum. Halkımız için sağlık çalışanları nasıl kahraman olarak adlandırılıyorlarsa sizler de bizim gizli kahramanlarımızsınız. Çünkü maske sıkıntısı yaşandığı dönemde sizler bu sıkıntıyı ortadan kaldırarak gönüllerimizin kahramanı oldunuz. Pandemiye karşı verdiğimiz mücadelede sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Maskelerimizi diken hocalarımıza ve bizlere ulaştıran ekip çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum’’ dedi.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük ise, başhekim Eker’ e nazik davranışından dolayı teşekkür etti. Koronavirüs’ ün başladığı günlerde hastanemizin maske ihtiyacını gönüllü olarak dikerek karşılayan Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi hocalarımıza teşekkür ettiğini söyledi.

Gönüllü kahramanların ellerine sağlık ve teşekkür ediyoruz diyen Açıkyörük, ‘’Usta öğretici arkadaşlarımızın gönüllülük esasına göre diktikleri maskeler birçok kurum ve kuruluşun ihtiyacını karşılamıştır. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından başhekim Erman Eker İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük ile birlikte HEM Müdürü Ahmet Ateş ve usta öğreticilere teşekkür plaketlerini verdi.