GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-05-2020 13:49

Erdemli Milli Eğitim’den sağlıkçılara siperlik desteği

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde üretilen ve sağlık çalışanlarının kullanması amacı ile ilçe Sağlık Müdürlüğü ile Erdemli Devlet Hastanesi çalışanlarına ilk etapta toplam 150 adet siperlik maske desteğinde bulunduklarını bildirdi.

Erdemli Milli Eğitim’den sağlıkçılara siperlik desteği

Siperlik maskelerin Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Erman Eker’e tesliminde konuşan Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, 100 adet’ i İlçe Sağlık Müdürlüğü, 50 adet’ i de Erdemli Devlet Hastanesi çalışanları olmak üzere ilk etapta toplam 150 adet siperlik maske armağan ettiklerini söyledi. Açıkyörük, yıkanabilir ve yeniden kullanılabilir özelliğine sahip maskelerle ilgili olarak talep gelmesi halinde üretime devam edeceklerini kaydetti.


Koronavirüs (kovid-19) salgını ile mücadelede sağlık çalışanlarının kendi sağlıklarını hiçe sayarak insanlarımızın sağlığı için çalıştıklarını ifade eden Açıkyörük, ‘’Sağlık çalışanlarımıza milli eğitim çalışanları olarak önce maske ardında da siperlik maske desteği sunduk. İmkanlar nispetinde destek sunmaya devam edilecektir’’ dedi.
Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Erman Eker ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük’e hem koronavirüs ‘ün ilk çıktığı anlarda 30 bin adet maske, hem de siperlik maske desteklerinden dolayı teşekkür etti.