GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-05-2020 14:24

Kuaförler ve Berberlerde 51 Gün Sonra Makas Sesleri Duyuldu

Yeni tip koronavirüs (kovid-19) tedbirleri nedeni ile 51 gündür kapalı olan berberler, kuaförler ve güzellik salonları kapılarını müşterilerine yeniden açtı.

Kuaförler ve Berberlerde 51 Gün Sonra Makas Sesleri Duyuldu

Bilim kurulunun tavsiyesi üzerine normalleşme sürecine geçen kuaför ve berberlerde yeniden makas sesleri duyulmaya başlandı. Sadece makas sesi duyulmakla kalmadı aynı zamanda iki aylık bir zaman diliminde yüz yüze görüşemeyen kuaför müşteri ilişkileri de yeniden canlandı.

Bayan kuaförü Melek Göküş, koronavirüs illeti yüzünden işyerimiz 51 gündür kapalıydı artık hem işimize hem aşımıza hem de dostlarımıza yeniden kavuştuk diyerek, ‘’Onlar bizim müşteriden öte dostlarımız arkadaşlarımız ve ailemizden birileri oldular. Onlardan ayrı kalmak üzdü ama yine kavuştuk. Tabii bu dönemde tüm yeniliklerimizi de yaptık. Alınan tedbirler gereği randevulu çalışacağız’’ dedi.

Erkek berberi Muhammed Uygun ise, işyerlerinin kapalı kaldığı süre içinde kendilerinin de uzun bir tatil yaptıklarını belirtti. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun tavsiyesi üzerine yeniden açılan işyerlerinde gerekli tüm tedbirleri aldıklarını vurgulayan Uygun, ‘’Ramazan bayramı da geliyor şimdi çalışma, müşterilerimizi de aklayıp paklamaya geldi bizde bismillah diyerek başladık. Tüm esnaflarımıza hayırlı olsun Allah bir daha böylesi virüs ve hastalıkları göstermesin’’ diye konuştu.

Birçok vatandaşın kuaföre tıraş olmak için gelmediğini aynı zamanda sohbet etmeye de geldiğini hal hatır edip bilgi alışverişi yaptığını dile getiren erkek berberi Ali İşçimen ise şöyle konuştu:

‘’Korona nedeni ile 51 gündür işyerimiz kapalıydı. Bu arada işyerimizi yeniledik gerekli tadilatları yaptık sağlığa uygunluk kuralları çerçevesinde malzemelerimizi yeniledik. Koronavirüs hastalığı ile nasıl mücadele edeceğimizi öğrendik.

Vatandaşların berbere tıraş olma bahanesi ile gelse de çoğu zaman ülke meselelerinin konuşulduğunu ve bilgi alışverişlerinin de yaşandığını kaydeden Ali İşçimen, ‘’51 günlük zaman içinde en fazla da dostlarımızla sohbet etmeyi özledik ama değdi şimdi birlikteyiz. Tüm halkımıza sağlıklı koronasız günler diliyoruz’’ şeklinde konuştu.