Tüm Dünyayı Erdemli’ye Davet Ediyoruz!!
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıTüm Dünyayı Erdemli’ye Davet Ediyoruz!!

Mersin Protokolu Erdemli Tur’unu Çok Beğendi

Tüm Dünyayı Erdemli’ye Davet Ediyoruz!!
Bu içerik 3347 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek İzmir Fuarında Mersin Protokol’üne ve fuar katılımcılarına Erdemli Sanal tur attırdı.

Başta Mersin Valisi Özdemir Çakacak olmak üzere, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Muğla Valisi Amir Çiçek, Mersin Ticaret ve Sanayi Orası Başkanı Şerafettin Aşut, Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu olma üzere fuara katılan katılımcılara Erdemli Belediyesi Standında kurulan Green Box teknolojisi ile sanal olarak Erdemli Turu yaptırılarak Erdemli’nin tarihi ve turistik yerleri tanıtıldı.

Konu ile ilgili bilgiler veren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’nin tanıtımı adına her türlü fedakarlığı yaptıklarını, tüm dünyayı Erdemli’nin güzelliklerini görmeye çağırdığını belirterek şunları söyledi;

 “Çağımız iletişim ve teknoloji çağı, Bilgi ve teknolojiyi Yeşil Perde uygulamasında uygulamaya gayret ediyoruz.

Her türlü platformlarda Akdeniz’in incisi Erdemlimizi en iyi şekilde tanıtmaya gayret ediyoruz. Bunlardan bir tanesi de günümüzde revaçta olan Yeşil Perde uygulaması ile Erdemli’nin tanıtımına ciddi bir katkı sunduğumuzu düşünüyoruz.

Uygulamada malumlarınız Erdemli’nin tarihi ve turistik yerlerinin tamamını gezme imkanımız bulunuyor. Bu perdenin önünde görüntüsünü çektiğimiz insanlarımıza Erdemli turu attırıyoruz, bu da tanıtıma katkı sunduğunu düşünüyorum.

10. İzmir Travel Turizm Fuarında üç gün boyunca arkadaşlarımız ciddi bir gayret içinde bunu yapmaya çalışıyorlar biz bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum çünkü yüzlerce insanımız Yeşil Perde uygulamasında yer almak için sıraya girdiler. Bu uygulama gelip geçici bir sistem değil, süreklilik arz ediyor. İnsanlarımız Yeşil Perdede Erdemli’yi gezerken aynı zamanda bunu bir CD’ye kaydediyoruz ve kişinin kendisine anı olarak veriyoruz.  O da ne zaman müsait olursa evinde işyerinde aracında izleme şansına sahip oluyor.

İlerleyen süreçlerde bu konu ile ilgili televizyon programları da düzenleyeceğiz. Şu anda Erdemli’nin tarihi ve turistik yerlerini hem Türkçe hem İngilizce CD ve broşürlerle tanıtıyoruz. Bunu görsel anlamda da gerçekleştirmenin gayreti içindeyiz. Elimizden geldiği, dilimizin döndüğünce Erdemli’nin güzelliklerini hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtmaya çalışıyoruz.

Hepimiz bilmekteyiz ki Erdemli hızlı ve planlı gelişen kentlerin başında gelmektedir. Bu gelişme neden tanıtım ortamında da olmasın ki. Dün Erdemli’ye yatırım yapmayan birçok yatırımcı bugün yatırım yapmanın gayreti içinde. Bunların başında yıldızlı otellerimiz geliyor. Bunlar tamamlandığında turizmciler ile belediye el ele vererek bu konudaki  konaklama sorunu da ortadan kalkacak. Yeni otellerle birlikte  ilçenin tanıtımı da yapılmış olacaktır” dedi.

Green Box teknolojisi uçan balonun içerisinde sanal olarak Erdemli’nin tarihi ve turistik yerlerine bir gezi olarak tanımlandırılıyor.

 

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu