GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2020 17:45

Hijyen Ekipleri Hız Kesmiyor

COVID-19 kapsamında ülkemizin genel olarak aldığı tedbirler neticesinde baharı ve mübarek Ramazan ayını evlerinde karşılamak zorunda kalan Erdemli’nin cadde ve sokaklarında Erdemli Belediyesi hijyen ekipleri dezenfekte çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Hijyen Ekipleri Hız Kesmiyor

Erdemli ilçe sınırları içerisinde bulunan mahalle, cadde ve sokakları ilaçlı su ile dezenfekte eden ekipler “Siz yeter ki evinizde kalın, sağlıklı kalın, bizler sizler için dışarıdayız” anlayışı ile çalışmalarına devam ediyor. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun talimatı ile oluşturulan hijyen ekibi bölge bölge karış karış Erdemli sokaklarını dezenfekte etmeye devam ediyor.

Ekip, çöp konteynerlarının da temizlik ve ilaçlama faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Başkan Tollu konuya ilişkin yaptığı açıklamada Erdemli Belediyesi olarak vatandaşın sağlığına gerekli önem ve hassasiyeti göstererek salgının ortaya çıkmasının hemen ardından ivedi bir şekilde dezenfekte ekipleri oluşturduklarını ve ekiplerin Erdemli sokaklarında aralıksız olarak gece gündüz halk sağlığı için dezenfekte çalışmalarını gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Başkan Tollu hemen her birimden araç ve personel desteği ile oluşturulan bu ekibin çöp konteynırları, pazar yerleri, halkın ortak kullanım alanlarını titizlikle ilaçlayarak COVID-19 salgınına karşı ilçede yoğun önlemler aldıklarını, alınan tedbirlerin hız kesmeden devam ettiğini ve vatandaşın sağlığını tehdit eden COVID-19 musibeti ile aralıksız mücadele ederek üzerlerine düşeni yaptıklarını belirterek bu süreçte canları pahasına milletin sağlığı için mücadele eden sağlık görevlilerine, devlet tedbirlerine iştirak hususunda yoğun mesai ve emek harcayan güvenlik güçlerine, sosyal destek ekiplerine ve Erdemli Belediyesi personellerine ve tedbirler kapsamında Ramazan ayını ve baharı evinde karşılamak durumunda kalan, sağlık için evlerinde kalarak sahadaki insanların yükünü hafifleten herkese teşekkür ettiğini söyledi.