GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2020 13:30

Erdemli Aşevinden Günlük 150 ihtiyaç Sahibi Aileye Sıcak Yemek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” Milli Dayanışma Kampanyasına Mersin´in Erdemli ilçesinde vatandaşlar Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şubesi aşevine yardımlarla destek oldu. Vatandaşların desteği ile aşevinde pişirilen yemekler, ihtiyaç sahiplerine günde 2 öğün sıcak yemek olarak ulaştırılıyor.

Erdemli Aşevinden Günlük 150 ihtiyaç Sahibi Aileye Sıcak Yemek

Erdemli Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şube Başkanı Dr. Hayri Erenay, aşevinin 2015 yılından bu yana verdiğini belirterek aşevi hakkında gazetecilere bilgi verdi.

Eğitim öğretimin devam ettiği dönemde günlük 700 öğrenciye yemek ikramı yapıldığını, Ramazan aylarında da günlük 700 kişilik yemek çıkarıldığını ifade eden Erenay, geçen yıl Ramazan ayında toplam 21 bin kişiye iftar ikramının yapıldığını belirtti.

Erenay, "Yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgını nedeni ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde mücadele etmektedir. Alınan tedbirler kapsamında 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi insanlarımız dışarı çıkamamaktadır. Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şubesi ve Erdemli Müftülüğümüz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın veri tabanından yararlanarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza günlük 2 öğün sıcak yemek dağıtmaktayız. Şuanda yaklaşık 150 kişilik yemek dağıtımı yapıyoruz" dedi.

İmam, müezzin ve kayyımların gönüllülük esasına dayanarak sıcak yemek dağıtımını gerçekleştirildiğini belirten Erenay, "Bu yemeklerimizin yapılmasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’Biz Bize Yeteriz Türkiye’m’’ kampanyası kapsamında Erdemlili hayırseverlerimiz kadirşinaslığı vardır’’ şeklinde konuştu.

Yürütülen çalışmanın mütevazi ve örnek bir dayanışma olduğunu aktaran Erenay, "Ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamak, devlet ve milletimizin "Biz bize yeteriz" mali destek kampanyasına burada Erdemlili’ ler örnek bir faaliyet ortaya koymaktadırlar" diye belirtti.

Müftü Erenay, gerçekleştirilen faaliyetlere destek olan herkese teşekkür etti. Yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşların Erdemli Müftülüğüne, Aşevine başvurabileceklerini sözlerine ekledi.