GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-04-2020 15:31   Güncelleme : 23-04-2020 16:51

Erdemli’de Binlerce Balon Dünya Çocuları İçin Gökyüzünde

Erdemli Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yılı balonlu, bayraklı araç kortejiyle kutlandı. Başkan Mükerrem Tollu dünya çocukları için binlerce balonu gökyüzüyle buluşturdu.

Erdemli’de Binlerce Balon Dünya Çocuları İçin Gökyüzünde

İlk tören Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanındaki Atatürk Anıtına ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk konulması ila başladı.

Törenin ardından Erdemli Belediyesi Cumhuriyet alanında Bayraklar ve balonlarla süslenen belediye araçları çocuk şarkıları eşliğinde sokak sokak gezmek üzere toplandı. Belediye başkanı Mükerrem Tollu burada üzerinde Ayyıldız bulunan balonları çocuklar adına küçük bir kız çocuğu ile birlikte havaya bıraktı.

Cumhuriyet Meydanı'nda gökyüzüne balon bırakan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, korona virüs önlemlerine de uyarak 23 Nisan'a özel çeşitli etkinlikler gerçekleştireceklerini belirtti.

Başkan Tollu gazetecilere yaptığı konuşmada, "Bu yıl 23 Nisan'ı çok farklı kutlamaktayız. Korona virüs münasebetiyle insanlarımızın sokağa çıkması sınırlandırıldı. Dolayısıyla büyük Atatürk'ün çocuklarımıza armağan ettiği ulusal egemenlik ve bağımsızlığımızın yegâne nişanesi olan bu bayramı önceki yıllardan çok farklı kutlamaktayız. Bizde çocuklarımız sokağa çıkmasa dahi onlara hoşça vakit geçirmek adına balonlarımızı gökyüzüyle buluşturacağız. Çocuklarımızın bayramını en iyi şekilde kutlamanın gayretinde olacağız. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum" dedi.

Konuşmanın ardından başkan Tollu ve belediye personeli balonlu ve bayraklı araç kortejine katılarak Erdemli içinde turladı. Bayraklı ve balonlu kortej vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.