GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2020 23:18

Erdemlili Gazetecilerin Kuzugöbeği Mantarı Macerası

Erdemli ilçesinde görev yapan yerel ve ulusal basında görev yapan gazeteciler Toros dağlarının eteklerinde doğada kendiliğinden yetişen ve halk arasında Kuzugöbeği ile adlandırılan “Kuzugöbeği” mantarı topladı.

Erdemlili Gazetecilerin Kuzugöbeği Mantarı Macerası

Göreve gittikleri bölgede kuzugöbeğinin yetiştiğini haber alan gazeteciler hem kuzugöbeği topladı hem de haber yaptı.

Yağmur sonrası çam, ardıç ve katran gibi ağaçların diplerinde yetişen kuzugöbeği mantarının kilosu 100 liradan alıcı buluyor. Doğa ile iç içe temiz havada hem spor yapıp hem de bir birlerini haber yapan gazeteciler günün yorgunluğunu buldukları kuzugöbeği ile atıyorlar.

Torosların eteğinde yer alan Güneyli Mahallesi ormanlığında Kuzugöbeği mantarı toplayan gazeteci Veli Coşkun, “Sağlığa çok faydası olan Kuzugöbeği mantarı topluyoruz. Bağışıklık sistemini güçlendiren, hücreleri yenileyen ve enerji deposu olan, etten kat kat daha proteinli olan kuzugöbeği mantarını Nisan ayı itibari ile toplamaya başlıyoruz. Şuanda kilosu 100 liradan satılıyor. Gazeteci arkadaşlarımızla haber yapmak üzere geldiğimiz bölgede biz de kuzugöbeği topladık. Hem spor yapıp hem de kuzugöbeği toplama heyecanını yaşadık. Çok güzel bir tadı var. Ben herkese tavsiye ederim” dedi.