GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2020 22:57

Erdemli’de Kızılay Gönüllüsü Gençlerden Sokaktaki Canlar İçin Kampanya

Mersin’in Erdemli ilçesinde bir grup çevre ve hayvan dostu Kızılay gönüllüsü gençler sokak hayvanlarına dağıtılmak üzere 550 kilo mama toplarken, 60 aileye de gıda yardımında bulundu.

Erdemli’de Kızılay Gönüllüsü Gençlerden Sokaktaki Canlar İçin Kampanya

Türk Kızılay’ı Erdemli Şube Başkanı Necati Şevik ile gönüllü gençlik temsilcisi Araf Demirtaş gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Türk Kızılay’ı Erdemli Şube Başkanı Necati Şevik, çevre ve hayvan sever gençlerin kendi aralarında, esnaf arkadaşlarından ve sosyal medya aracılığıyla sokak hayvanlarını beslemek amacı ile 550 kilo mama topladıklarını söyledi.

Mamaları Çeşmeli Mahallesi sahilinden başlayarak Kızkalesi Mahallesi sınırına kadar dağıttıklarını kaydeden Şevik, gençlerin ‘’mamanı al bize katıl’’ kampanyasının örnek davranış olduğunu belirtti. Kızılay gönüllüsü gençlerin sadece sokak hayvanlarına mama dağıtmakla kalmadığını aynı zamanda ihtiyaç sahibi 60 aileye de gıda yardımında bulunduklarını belirterek gönüllü gençlere teşekkür ettiğini kaydetti.

Türk Kızılay’a Erdemli gönüllü gençleri temsilcisi Araf Demirtaş da yaptığı açıklamada, ‘’Mamanı al bize katıl’’ kampanyası başlattıklarını ve olumlu karşılık bularak 550 kilo mama temin ettiklerini söyledi.

Sadece sokak hayvanlarına mama temin etmediklerini aynı zamanda ihtiyaç sahibi 60 aileye de gıda yardımında bulunduklarını kaydeden Demirtaş, şöyle konuştu:

‘’Yeni tip koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında sokaklar boşaldı ve sokak hayvanları yemeksiz ve susuz kaldı. Biz de bir grup gençler olarak sosyal medya üzerinden kampanya başlattık. Kampanya sonunda 550 kilo mama temin ettik ve bu mamaları kedi ve köpeklere dağıtarak beslemelerini gerçekleştirdik. İnsanlar kadar sokak hayvanlarının da yaşam hakları var. Bizlere destek olan başta ilçe kaymakamız Avni Kula ve Kızılay Erdemli Şube Başkanı Necati Şevik’e teşekkür ederiz.’’

Kampanyaya katılarak sokak hayvanlarına mama ve su dağıtan Mete Uğuz ise, koronalı şu günlerde sokak hayvanlarının aç kalmasına razı gelmediğini ve açılan kampanyaya kendisinin de katıldığını ifade etti.

Uğuz, ‘’Bizler nasıl evlerimizde çocuklarımız ile birlikte afiyetle yemeklerimizi yiyorsak sokak hayvanlarının yaşamlarını sürdürmeleri için herkesi can dostlarımıza mama desteği verilmesini istiyoruz. Bu bir insanlık görevidir’’ çağrısında bulundu.