GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-04-2020 23:47

Erdemli Halk Eğitim Günde 25 Bin Maske Üretecek

Erdemli AK Parti ilçe Başkanı Serdal Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, hayırsever iş insanlarının da katkıları ile Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğüne günlük 25 bin maske dikimi gerçekleştiren otomatik makine alarak hediye etti. Maske üretim makinesinin ardından kurumda dezenfaktan ve kolonya üretimi yapılacak.

Erdemli Halk Eğitim Günde 25 Bin Maske Üretecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘’Biz bize yeteriz Türkiye’m’’ kampanyası kapsamında yeni tip koronavirüs (kovid-19) nedeni ile öncelikli olarak resmi kurum ve kuruluşların maske sıkıntısı yaşanmaması ve ihtiyaçları zamanında gidermek adına AK Parti Erdemli ilçe başkanı Serdal Kaya öncülüğünde günlük 25 bin maske üretimi yapan makine alındı.

Mersin genelinde ilk kez seri üretim yapabilen makinenin alındığını belirten AK Parti Erdemli ilçe başkanı Serdal Kaya gazetecilere açıklamalarda bulundu:

‘’Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu ‘biz bize yeteriz Türkiye’m’ kampanyasına parti teşkilatı olarak katkı sunduk. Ancak gördük ki sağlıklı ortam ve virüsün önlenmesinde en önemli etken olan maske, dezenfaktan ve kolonya sıkıntısının olduğu belirledik. Bu arada Erdemli Halk Eğitim Müdürü Ahmet Ateş bizleri kuruma davet ederek maske üretim makinesi, dezenfektan ve kolonya üretimi gibi projelerinin olduğunu ancak kurumun imkanının olmadığını söyledi. Biz de yönetime ileterek durumu görüştük ve sivil toplum kuruluşlarının da destekleri ile seri üretim yapan bir maske makinesi alma teklifinde bulunduk. Teklifimiz olumlu karşılandı ve gerekli araştırma yapılarak makineyi almaya karar verdik. Yönetim kurulu arkadaşlarım ve bize destek sağlayan sivil toplum kuruluşlarının desteği ile makineyi alarak HEM Müdürü Ahmet Ateş’e teslim ettik. Makinenin üretim testini de birlikte yaptı ve günlük 25 bin adet üretim yapabilme kapasitesine sahip olduğunu gördük. Maske dikim makinesi Erdemli ve Mersin’e hayırlı olsun. Maske makinesini aldık sırada kolonya ve dezenfektan üretimine geldi.’’

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ahmet Ateş ise, günlük 25 bin üretim kapasitesine sahip maske dikim makinemiz Mersin genelinde bir ilktir. Maske ihtiyacı açığını Erdemli’den biz gidereceklerini söyledi.

Korona virüsünün ilk çıktığı günlerde maske ihtiyacının olduğu ilk günden bu güne kadar kurum bünyesindeki gönüllü bayan usta öğretici hocalar kanalı ile giderdiklerini kaydeden Ateş şöyle konuştu:

‘’Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ve ülke genelinde çığ gibi büyüyen ‘’Biz bize yeteriz Türkiye’m’’ çerçevesinde en fazla ihtiyaç olan maskeyi bundan sonra daha seri ve kaliteli bir şekilde üreteceğiz. Daha önce üç haftada 40 bin maske dikerek ihtiyacın giderilmesine katkı sunmuştuk. Artık yeni alınan makine ile daha seri bir şekilde üretim yapacağız. Maske dikiş makinesini alarak HEM’e hediye eden AK Parti Erdemli ilçe başkanı Serdal Kaya ve yönetimine, sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum.’’ diye konuştu.

Ahmet Ateş ayrıca makinanın tedarikinde büyük emeği olan ve mesai mefhumu gözetmeksizin hep yanlarında olan Halk Eğitim eski Müdür Yardımcısı ve Tömük Sinan Suverir İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ali Cila'ya teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.