GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-04-2020 17:40

Sitede Şaşkın Ördek Operasyonu

Limonlu Mahallesi dere kenarındaki yazlık sitenin dördüncü katındaki balkona kuluçkaya yatan ördeğin 6 yavrusu, itfaiye tarafından kurtarıldı. Balkondan kurtarılan ördek ve yavruları site sakinlerine teslim edildi.

Sitede Şaşkın Ördek Operasyonu

Kimsenin bulunmadığı yazlık sitenin dördüncü katına yumurtlayarak kuluçkaya yatan ördeğin yumurtasından 6 tanesinden yavru dünyaya geldi.

Uçarak balkona konduğunu gören site sakinleri durumu Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Erdemli Grup Amirliğine bildirdi. İtfaiye ekipleri gelerek kimsenin bulunmadığı evin balkonundan yavru ördekleri ve anneyi alarak sağlıklı bir şekilde yere indirdi. Çatlamayan yumurtalar da indirildi. 

İtfaiyemize çok teşekkür eden site sakini Mustafa Güray, "Ördek dere kenarındaki sitemizin dördüncü katına yuva yapmış. Sürekli binanın 4’üncü katı balkonuna uçan ördeği gördük. İtfaiyeye haber verdik geldiler ve balkonda 6 yavrunun olduğunu belirttiler ve yavruları kurtardılar.  Balkonda açıkta su gören yumurtaların bazıları telef olmuş, 6 tanesi sağlam kurtarıldı. İtfaiye ekibine teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Ördeğin, yavrularını tilki ya da sansar gibi yırtıcılara karşı korunmak için yuvasını balkona yapmış olabileceği düşünülüyor.