GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-04-2020 21:39

Komşu Mağazaları ve Gaye Okullarından Örnek Davranış: 100 ailenin bir aylık gıda ve temel ihtiyaç malzemelerinin tamamı karşılanıyor

Komşu Mağazaları ve Gaye Okulları Erdemli’de 100 ailenin bir aylık gıda ve temel ihtiyaç malzemesinin tamamını karşıladığı bildirildi.

Komşu Mağazaları ve Gaye Okullarından Örnek Davranış: 100 ailenin bir aylık gıda ve temel ihtiyaç malzemelerinin tamamı karşılanıyor

Sosyal Yardımlaşma Vakfının belirlediği ailelerin yarından itibaren yardımlarını almaya başlayacağını belirten Komşu Mağazaları Genel koordinatörü Nezir Arslan, toplumun hiç olmadığı kadar yardımlaşmaya ve dayanışmaya ihtiyacı olduğu bir dönem yaşadıklarını söyledi. Arslan; iş insanları olarak zamanın Kar değil AR ZAMANI olduğunu ve imkanı olan herkesin bu seferberliğe ortak olması gerektiğini ifade etti. 

Nezir Arslan şunları söyledi; “Komşu Mağazaları, Gaye Okulları ve Ermar Alışveriş Merkezi olarak geçen hafta Erdemli’de; Sosyal yardımlaşma vakfı kanalıyla 200 aileye gıda ve temel ihtiyaç malzemesi dağıtıldı.

Komşu Mağazaları ve Gaye Okulları bu yardımlarla yetinmeyip Erdemli’li vatandaşlarımızı ve toplumumuzun bütün kesimini ciddi anlamda etkilenmeye başlayan ekonomik tehdide karşı “Bu musibetten kurtulmak için yaptığımız duaların yanında FİİLİ DUA ya da ihtiyacı var” diyerek büyük bir adım daha attı.    Bu bağlamda, nisan ayı boyunca 100 ailenin gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri komşu mağazaları ve Gaye Okulları tarafından olarak karşılanacak. Yardıma ihtiyacı olan aileleri sosyal yardımlaşma vakfı belirleyecek.100 aileye yapılacak yardımın devamında ise Erdemli’li iş insanlarının katkısı ile bu sayı 200 aileye ulaşacak. Erdemli’de iş yapan, erdemlide gücü olan herkesi bu yardım kampanyasına davet ediyoruz” dedi.