GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-04-2020 21:31

Erdemli’de Pazaryerlerine Sosyal Mesafe Denetimi

Erdemli Belediyesi Zabıta ekipleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirdiği denetim ve kontrollerde, pazar alışverişini yapan vatandaşlara da uyulması gereken sosyal mesafe, hijyen ve temizlik kuralları ile ilgili bilgiler verdi.

Erdemli’de Pazaryerlerine Sosyal Mesafe Denetimi

Erdemli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ilçede bulunan pazar yerlerine denetim gerçekleştirdi. Belediye Zabıtası, İçişleri Bakanlığı'nın "Mevcut pazar yerlerinde ve yoğunluğu dağıtmak için belirlenen yeni pazar satış yerlerinde her bir satış yeri (tezgah/sergi) arasında en az 3 metre mesafe olacak şekilde pazar satış yerleri düzenlenecek." yönündeki genelgesi kapsamında pazar yerlerine  denetim gerçekleştirdi. Denetim ve kontrollerini titizlikle yürüten Zabıta ekipleri, pazarcı esnafına hijyen ve temizlik kuralları ile ilgili bilgiler de verdi. Eldiven giyilip, maske takılması konusunda pazar esnafını ve vatandaşı uyaran zabıta ekipleri; ürünlerin el ile seçilmemesi ve seçtirilmemesi, alışveriş süresinin çok uzun tutulmaması ile en az 3 metrelik sosyal mesafe kuralına uyularak alışveriş yapılmasını hatırlattı. Pazarda bütün satıcılara eldiven ve maske kullanımı konusunda bilgilendirme ve uyarılarda bulunan ekipler, para ile temas eden vatandaşın meyve ve sebzelere kesinlikle temas etmemesi hususunda da uyarılarda bulunuldu.

BELEDİYE BAŞKANI TOLLU'DAN TEŞEKKÜR

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı tüm tedbirleri üst seviyede tuttuklarını belirterek, tek bir vatandaşlarına dahi bu virüsün bulaşmaması için topyekûn mücadele ettiklerinin söyledi.

Pazar yerlerinde gerçekleştirilen denetimlerle ilgili de konuşan Tollu, "Zabıta Müdürlüğümüz tarafından yapılan denetimler sonucunda esnaflarımızın alınan kurallara uydukları görüldü. Kurallara harfiyen uyarak tedbirli davranan kıymetli esnaflarımıza ve hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bize güvenin. Amacımız; Erdemlimizde topyekûn önlem alarak tamamen hijyenik koşullarda bir Erdemli sağlamaktır. Salgının küresel, mücadelenin ulusal olduğunu unutmayalım. Bu sorunu da yine el birliği içinde hep birlikte aşacağız" diye konuştu.