GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-03-2020 16:44

Başkan Tollu Kütüphane Haftası’nı Kutladı

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Kütüphane Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tollu, mesajında kitap okumanın ve okutmanın önemini hatırlatarak, “Kütüphanelerimizdeki kitaplarımız hâla en iyi ve en güvenilir dostlarımız en değerli bilgi hazinelerimizdir” dedi.

Başkan Tollu Kütüphane Haftası’nı Kutladı

Kitap okumanın ve okutmanın önemine değinen Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, kütüphanelerin bizleri tartışılmaz bilgiye, hatta bilginin de özüne götüren yerler olduğuna vurgu yaparak, mesajına şöyle devam etti; “Koronavirüs sebebiyle toplumsal ve ortak alanlardan uzak durarak evde kalmamızın önemine vurgu yaptığımız şu günlerde kütüphanelere de ne yazık ki gidemiyoruz. Kütüphaneler bizleri tartışılmaz bilgiye, hatta bilginin de özüne götüren yerlerdir. Geniş halk kitlelerini bilgi kaynaklarıyla buluşturan kitapları ile önemli toplumsal kurumlarımızdan olan kütüphaneler toplumun tarihsel bilgi ve kültür hafızasıdır. Bunun yegâne sebebi barındırdığı bilgi kaynağı olan kitaplardır. Bu vesileyle kütüphanelere fiziken gidemesek de; evimizde kalarak kitaplarımızla daha fazla haşır neşir olabiliriz, kitap okuyabiliriz. Bu bağlamda herkesi her zaman kitap okumaya ve kütüphanelerin zenginleşmesi için kitap bağışlamaya davet ediyor tüm halkımızın Kütüphane Haftasını kutluyorum.”

 

Sosyal İzolasyon ile Evlerimizde Kaldığımız Şu Süreçte Kitaplar Dostumuz Olsun

 

Evde kalmanın, dışarı çıkmamanın önemini sıklıkla vurguladıklarını ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun da evde kalmanın en önemli mücadele yöntemi olduğunu belirten Başkan Tollu; “Gencinden yaşlısına evde kalmanın, virüsün yayılma sürecine karşı en etkili önlem alma yöntemi olduğunu uzmanlar üzerine basa basa belirtiyor. Bizler de sahil bandında, parklarda, mesire yerleri gibi toplumsal alanlarda zabıta ekiplerimiz ile uyarılar gerçekleştirip vatandaşlarımıza evde kalmanın önemimi aktararak onları evlerine yönlendirmeye gayret gösteriyoruz. Evde kaldığımız bu süreçte de vatandaşlarımıza çok güzel bir önerimiz var. Kütüphane Haftası’nda olduğumuz bu hafta bitene kadar; en az bir kitap bitirelim. Tüm vatandaşlarımızı evde kalmaya, Kütüphane Haftasını bir kitap bitirerek kutlamaya davet ediyorum” şeklinde konuşarak tüm vatandaşları kitap okumaya davet etti.