GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-03-2020 17:40

Erdemli’de Bir Esnaf Halka Ücretsiz Dezenfektan Dağıttı

Mersin’in Erdemli ilçesinde, bir zirai ilaç bayisi yeni tip Koronavirüs (Covit-19) ile mücadele kapsamında vatandaşlara bin litre ücretsiz dezenfektan dağıttı.

Erdemli’de Bir Esnaf Halka Ücretsiz Dezenfektan Dağıttı

Piyasada litresi 70-80 lira olan dezenfektanı dağıtan esnaf Bilal Gür, “Bu zor zamanda fırsatçılık yapanlara inat işletme olarak almış olduğumuz bin litre dezenfektanı halkımıza ücretsiz olarak dağıtıyoruz” dedi

Koronavirüs ile herkesin bir sıkıntısı var diyen Gür, ‘’Biz de bu konuda halkımıza nasıl destek oluruz diye düşündük ve böyle bir proje yaptık. İşletme olarak vatandaşımıza destek olmak, bu zor günde bizimde çorbada tuzumuz olsun diye halkımıza dezenfektan dağıtımı yaptık. Şişesini getiren herkese ücretsiz olarak dezenfektanını veriyoruz. Dezenfektanını alan herkesin evine gitmesini ve mecbur olmadığı sürece evlerinden çıkmamalarını istiyoruz. İnşallah toplum olarak, devlet olarak bu zor günleri hep birlikte atlatacağız” diye konuştu.

Ücretsiz dezenfektan dağıtıldığını duyan ve gören vatandaşlar ise dağıtım yerine koşarak dezenfektan almak için sıraya girdiler. Ücretsiz dezenfektanını alan Mehmet Uslu adındaki vatandaş, “İşletme sahibine çok teşekkür ederiz. Bu zor günlerde ücretsiz dezenfektan dağıtıyor. Ben de duydum ve geldim. Allah kendisinden razı olsun” şeklinde konuştu.

Mustafa Çiftçi ise, böylesi günlerde devletin ve milletin yanında olmak gerektiğine dikkat çekerek, ‘’Ülkemiz için, halkımız için bu zor dönemde elini taşın altına koyan bu tür iş insanlarına teşekkür ediyoruz. Bu tür esnaflarımız insanlık adına hizmet veriyor. Herkes sterilize olmalı temiz olmalı. Şeffaf olalım evde kalalım. Allah bu musibetten milletimizi en kısa zamanda kurtarır inşallah. Ben dezenfektanı alıp evime gideceğim’’ ifadesini kullandı.

Dezenfektan alan bir bayan ise, ‘’Dezenfektan dağıtıldığını duydum ve gelip dezenfektanımı aldım evime gideceğim. Zorunlu olmadıkça hiç kimse evinden çıkmasın. Evde kal Türkiye’’ vurgusunda bulundu.