Erdemli MHP şehitler için Kur’an okuttu
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Erdemli MHP şehitler için Kur’an okuttu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erdemli ilçe başkanı Bekir Özsu, Ülkü Ocakları Başkanı Cevat Şahin, Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Hakan Ak, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Erdemli Belediye Meclis Üyesi Serdar Arslan, Cumartesi günü akşam 22,30 sıralarında İstanbul’da Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrası Vodafone Arena stadı ve Maçka parkında PKK terör örgütü tarafından çevik Kuvvet polislerine yönelik gerçekleştirdiği saldırıyı kınayan basın açıklaması yaptı. Ardından da şehitlerin ruhu için Kur’anı Kerim okutuldu.

Erdemli MHP şehitler için Kur’an okuttu
Bu içerik 3102 kez okundu.
Advert

MHP ilçe başkanı Bekir Özsu basın açıklamasında, çevik kuvvet polisimizin toplanma alanında öncesinde bomba yüklü bir araç patlatılırken ardından da saniyeler sonrasında bir canlı bomba kendini patlattığını belirterek, ‘’Bu terör saldırısı neticesinde ilk belirlemelerde 30’u polis olmak üzere 38 vatandaşımız şehit olmuş, 155 vatandaşımız ise ağır şekilde yaralanmıştır. Bu gün itibariyle şehit sayımız maalesef 44 olmuştur. Şehitlerimize Cenabı Allahtan rahmet diliyor, Milletimizin başı sağ olsun diyorum. Yaralılarımıza Allahtan acil şifalar diliyorum, ailelerine sabırlar ihsan etsin diyorum’’ dedi.

Çevik kuvvet polisimize yönelik yapılan bu alçakça, hunharca saldırıyı şiddetle lanetlediğini ve kınadığını belirten Özsu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

‘’Ülkemiz tarihi geçmişi ve geleceğe olan ümidi dolayısıyla, bulunduğu konum ve öneme binaen maalesef emperyalizmin ve onun uşaklarının hedefi haline gelmiştir. Maalesef insanlıktan nasibini alamamış, şerefsiz, merhametsiz, vicdansız hain terör örgütlerinin hedefi olmuştur. Hainler her fırsatta kendi karanlık yüzlerini en aşağılık şekliyle göstermektedirler. Ancak şunu iyi bilmeliler… Türk Milleti bu aşağılık sinsice oynanan oyunların farkında ve onu yenecek güç ve kudrettedir. Bu milleti daha fazla acıyla sınamayın. Akıttığınız kanda boğulursunuz. Bu millet necip bir millettir. Yaptıklarınıza pişman olursunuz.

Buradan sesleniyoruz; Türk Milletini bölmek, parçalamak, kardeşi kardeşe düşürmek isteyen gözü dönmüş caniler, dönün de beşbin yıllık Türk tarihine bir bakın…..Bu necip millete el uzatanların elimi kırılmadı.! Dil uzatanların dilimi koparılmadı..! Namus bildiği vatanına göz koyanların gözümü çıkartılmadı..! Sen kimsin ki bu milleti sınamaya kalkıyorsun.

Orta Asya Steplerinden Anadolu’ya, Anadolu’dan Balkanlara, Balkanlardan Orta Avrupa’ya kadar, bu topraklar Benim Atalarımın atlarının nalları altında dövüldü. Benim Atalarım bu topraklarda adaletle, merhametle altı yüzyıl hüküm sürdü.

Çağ açtı çağ kapattı. Hüküm sürdüğü bu topraklarda adalet oldu, merhamet oldu, ana oldu, yar oldu. Ama asla ihanet içerisinde olmadı, asla hain olmadı. Bu topraklarda Allahın nizamını kurma adına O nun rızasına erme, İlahi Kelimetullah adına mücadele verdi. Bu itibarla Türk Milletini iyi tanıyacaksınız.

Bu milleti alçakça, haince saldırılarla yıldıramayacaksınız. Bu gün gerçekleştirilen bu saldırı Türkiye’nin yılgınlığa ve korkuya daha da fazla mahküm olması amacıyla düzenlenmiştir. Küresel ve bölgesel efendileri hesabına kiralık tetikçilik yapan canilerin bir yanda doğu ve güneydoğuda kan dökmesi, diğer yanda metropol şehirlerimizde ülkemizin kalbini hedef alması Türkiye’nin Ortadoğu bataklığına dönüşmesine yönelik hunharca bir stratejinin parçasıdır.

Türk devleti elinde silah taşıyan, beline bomba saran Türkiye düşmanlarının hakkından gelecek güç ve yeterliliğe sahiptir. Asırlardır Türk milletine kin ve nefret besleyen haçlı hesaplarıyla, teröristleri maşa gibi kullanan malum ve suçlu ülkelerle yüzleşme, gerekirse hesaplaşma vakti gelmiştir.’’

Özsu açıklamasını şöyle sürdürdü: ‘’Ancak bu gün iktidarda bulunan ve Ülkemizi bu terör ve Ortadoğu bataklığına sürükleyen AKP iktidarı yanlış politikalarıyla Ülkemizi karanlığa sürüklemektedir. Maalesef ki AKP hükümetinin tarihi yanlış ve sakat politikalarının bedelini Türk milleti ödemektedir. AKP iktidarı bu milleti analar ağlamasın sloganıyla çıktığı ve Açılım zırvasıyla bitirdiği beş yıl oyalanmıştır. Bu milletin kahramanları, askeri, polisi, yargı mensubu ve dahası Genel Kurmay Başkanı terörist diye suçlanırken, yıllarca ceza evlerinde tutulurken, bunlar İmralı da ki terörist başıyla ülke yönettiler.

Kahramanlar yurdu yaşatmak için can verirken, AKP iktidarı teröristlerin ayaklarına çadır mahkemeler götürüp, onları aklamanın derdine düştü. Teröristler kuzey Iraktan, saklandıkları inlerden çıkarak ellerinde silahlarla otobüs üzerinde şehir şehir gezdirildi. Kürt kimliği ve Kürtçülük o kadar öne çıkarıldı ki Türküm demek adeta suç sayıldı, yasaklandı. Türk kelimesi resmi kurumlardan çıkartıldı. Teröristlerle açılım adı altında ülke yönetildi. Bu iktidar döneminde terörist dağdan inmiş şehirlerde ve hatta ülkemizin kalbi Ankara’da şehir yapılanmasını oluşturdu.

Ellerinde silahlar, yüzlerinde maskelerle metropol şehirlerimizde adeta askeri nizamda yürüyüşler yaptılar. AKP iktidarı bu gün yaşanan bu karmaşa ve kaosa bu ülkeyi terör örgütüne göz yummakla yapmıştır. Yanlış yapmıştır, ülkeyi yönetiyorum adına ülkeyi kargaşa ve kaosa sürüklemiştir.

 

Bu gün yaşananlar AKP iktidarının maalesef ki beceriksizliği ve basiretsizliğinin eseridir. Bizler Milliyetçi Hareketçiler ve Onun Lideri Sayın Devlet Bahçeli ne dediyse bu gün onlar yaşanmaktadır. Hükümeti dolayısıyla AKP iktidarını her vesile ile uyarmış, yanlış yolda gittiklerini yanlış yaptıklarını söylemişse de akıl tutulması yaşayan AKP kulak asmamıştır. Bu gün yanılan AKP olmuştur.

Haklı çıkan ise her daim Devlet Bahçeli olmuştur. Ancak Genel Başkanımızın tarihi uyarılarına kulak asmayan AKP ve milletimiz maalesef kaybetmiştir. Ülke karanlığa teröre teslim edilmiştir. Yanlış politikalar neticesinde ülkemizin dörtbir yanında ateşler yanmaktadır.

Dost eli tutacak bir ülke kalmamıştır. Avrupadan Rusyaya, Amerikadan İsrail’e, Lübnan’a, Suriye’ye, Ortadoğu ve uzak doğu ülkelerine kadar barışık olduğumuz bir ülke kalmamıştır. Sıfır terörle aldıkları ülkeyi teröristlerin cirit attığı meydana, sıfır sorunla aldıkları komşu ülkeleri sorunlu kavgalı hale getirdiler.

Ekonomi raydan çıkmış, esnaf perişan, işsizlik almış başını gitmiş neredeyse ülkedeki üniversite mezunlarının tamamı işsiz duruma gelmiş. Bir yandan da ülke adeta Suriyelilerin istilasına dönüştürülmüş. Bu kadar insanımız aç işsizken biz Avrupa ülkelerindeki göçmenleri Türkiye ye getirmek için avrupaya el açar olduk.

Değerli basın mensupları değerli dava arkadaşlarım. Elbette söylenecek çok şey var. Ancak içimiz yansa da, kan ağlasakta bu gün bunları konuşmanın zamanı da değil diye düşünüyoruz. Çünkü yaşanan olaylar bizleri daha da sorumlu olmaya ve duyarlı olmaya itiyor. Elbetteki bu yanlışlıklara rağmen dik duracağız. Sonuna kadar bu terör ve onun destekçilerine karşı dik duracağız.

Her ne olursa olsun, kim neyi dayatırsa dayatsın Türk milleti topyekûn ayağa kalkarak terörü yenecek, terörizmin üstesinden gelecek kudret ve kuvvete sahiptir. Hevesler boşunadır, çünkü hainler başaramayacak, milli birlik ve kardeşliğimizi bozamayacaklardır.

Aziz milletimiz hıyanet ve husumet odaklarına karşı tek ses, tek nefes, tek bilektir. Tarihinde sayısız zafer ve kahramanlığa imza atan bu büyük millet ne terörden ne de küresel cinayet projelerinden korkmayacak, boyun eğmeyecektir. Bizler de Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle diyoruz ki; Milliyetçi Hareket Partisi terör ve terörizmle mücadelede milletiyle beraber, devletiyle yan yanadır.’’ Şeklinde ifade etti.

Bu düşüncelerle İstanbul’da teröristlerce gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatlarını kaybeden polislerimize, vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Ailelerinin ve Yüce Türk milletinin başı sağ olsun diyorum. Cenabı Allah bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın diyor, geçen akşam idrak ettiğimiz mevlit kandilinizi kutluyor hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. 

erdemli ajans mhp
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
İŞ-KUR’ un Engelli İstihdamı Proje Başvuruları Başladı
İŞ-KUR’ un Engelli İstihdamı Proje Başvuruları Başladı
Önce Eğitim Aldılar Sonra Bisiklet Turuna Çıktılar
Önce Eğitim Aldılar Sonra Bisiklet Turuna Çıktılar
Erdemli Belediyesi Yeni Yollar Açıyor
Erdemli Belediyesi Yeni Yollar Açıyor
Halk Eğitim’in İftarlı Anneler Günü Kutlaması
Halk Eğitim’in İftarlı Anneler Günü Kutlaması
kartal escort