GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2020 20:46   Güncelleme : 20-03-2020 14:06

Erdemli Devlet Hastanesi için ‘Ücretsiz Maske’ Dikiyorlar

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde görev yapan usta öğreticiler, Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimliğinin hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarına verilmek üzere günlük 5 bin adet ‘’Maske’’ dikimini gönüllü olarak ücretsiz dikiyorlar.

Erdemli Devlet Hastanesi için ‘Ücretsiz Maske’ Dikiyorlar

Maske dikimi ile ilgili Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Açıkyörük, Erdemli Devlet Hastanesinin talebi üzerine hummalı bir şekilde günde 5 bin adet ‘’maske’’ dikimi gerçekleştirilmeye başlanıldığını söyledi.

Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü (ASO) gönüllü usta öğreticilerinden 15 kişinin görev aldığı maske dikiminde malzemeleri hastane yönetiminin verdiğini belirten Açıkyörük, ‘’Malum bilindiği gibi Korona Virüsü nedeni ile maske ülkede yetersizliği yaşanmakta. Erdemli Devlet Hastanesi yönetimi hastaneye gelen vatandaşlara verilmek üzere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne ‘’Maske’’ dikimi talebinde bulundu. Gelen talebi karşılamak üzere HEM El Sanatları kurslarından iki tanesi imalathaneye dönüştürüldü ve hummalı bir şekilde dikime başlanıldı. Gelen talebi karşılamak üzere iki atölye kuruldu ve günlük 5 bin adet maske dikimine başlanıldı. Maske dikiminde 15 usta öğretici arkadaşımız gönüllü olarak çalışmaya başladı. Hastane yönetimimiz kumaşını veriyor hoca hanımlarımız gönüllü olarak dikiyor. Görev alan herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Erdemli Halk eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ahmet Ateş ise, Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimliğinin talebi üzerine ‘’Maske’’ ihtiyacını karşılamak üzere iki atölye kurduklarını ve 15 kişinin gönüllü olarak görev yaptığını belirtti. Günlük 5 bin adet maske üretimine kilitlendiklerini kaydeden Ateş, ‘’Ülkemiz bu sıkıntıdan el birliği ile atlatacaktır. Erdemli Halk Eğitimi Merkezi olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız’’ şeklinde konuştu.

Usta Öğreticiler adına Fatma Karakaya Ersoy, ‘’Halk Eğitim Merkezi Müdürümüzün ‘’Bize günde 5 bin maske dikebilirmiyiz’’ şeklinde gelen talebini ülkemiz adına gönüllü olarak kabul ettik. Usta Öğretici arkadaşlarımız ile birlikte günlük 5 bin adet maske dikimini gerçekleştiriyoruz. Temennimiz ülkemizin bir daha böylesi durumları yaşamamasıdır’’ ifadesini kullandı.

Usta öğretici Habibe Yıldız, günde 5 bin adetlik maske üretimine yoğunlaştıklarını belirterek, ‘’Bizim en büyük motivemiz toplum adına gönüllü olarak faydalı bir görev yapmaktayız’’ diye belirtti.