GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2020 19:02

Erdemli’de Dezenfekte Edilmeyen Kamu Kurumu Kalmadı

Erdemli Belediyesi Coronavirüs (COVID-19) ile mücadele kapsamında önlem amaçlı dezenfeksiyon faaliyetlerini büyük bir hızla sürdürüyor. Okullar ve resmi kamu binalarından başlayan Belediye ekipleri, okulların tatil edilmesiyle birlikte dezenfeksiyon faaliyetlerine hız vererek ilçede bakanlıklara bağlı olarak faaliyet yürüten tüm resmi kamu binalarının dezenfeksiyon işlemlerini tamamladı.

Erdemli’de Dezenfekte Edilmeyen Kamu Kurumu Kalmadı

İlçe Tarım Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü ve Müftülük binalarının da dezenfeksiyon işlemlerini tamamlayan ekipler şu ana kadar Erdemli Adliyesi, Erdemli K2 Tipi Cezaevi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Müdürlükleri ile birlikte bakanlıklara bağlı olarak faaliyet yürüten resmi kamu binalarında dezenfeksiyon işlemlerini tamamladı.

Coronavirüs ile mücadelede önlem amaçlı dezenfeksiyon işlemlerine hız kesmeden devam edileceğinin altını çizen Başkan Tollu, tamamlanan yerlerde de periyodik aralıklarla dezenfeksiyon işlemlerinin tekrar edileceğini kaydederek, “Resmi kamu binalarının dezenfeksiyon işlemlerini tamamlayarak hijyenik ortamlarda hizmetin devamını sağlamış bulunuyoruz. Dezenfeksiyon işlemlerine büyük bir hızla devam ederek vatandaşlarımızın çoğunluk olarak bulunduğu her ortak alanı, her sosyal alanı ve hizmet sunulan her yeri hijyenik koşullara kavuşturacağız. Bu kapsamda parkları, çocuk oyun alanlarını, spor alanlarını, cadde ve sokaklardaki çöp konteynerlarını da dezenfekte etmiş bulunmaktayız. Ekiplerimiz sahada faaliyetlerine devam ediyor ve aile sağlığı merkezleri de ekiplerimizce tek tek dezenfekte ediliyor.

Düğün salonları ve rehabilitasyon merkezleri de dezenfekte edilecek. Okullarımız eğitim öğretime başlamadan da tüm okullarımızın dezenfeksiyon işlemleri tamamlanmış olacak. Yaptığımız bu çalışma her kurumda bir defaya mahsus olmamakla birlikte periyodik aralıklarla tekrarlarını da yapacağız. Amacımız; Erdemlimizde topyekün önlem alarak tamamen hijyenik koşullarda bir Erdemli sağlamaktır” dedi.

Konu ile ilgili yetkililerinden alınan bilgiye göre; dezenfeksiyon işlemlerine Aile Sağlığı Merkezleri, düğün salonları, rehabilitasyon merkezleri ve hizmet yürütülen tüm ortak alanlarda özenle devam edileceği kaydedildi.