GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2020 16:38

Erdemli'de Toplu Taşıma Araçları Virüse Karşı İlaçlanıyor

Erdemli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Güler, ilçede bulunan toplu taşıma araçları minibüs ve taksileri dezenfekte ettirdiklerini söyledi.

Erdemli'de Toplu Taşıma Araçları Virüse Karşı İlaçlanıyor

Tüm dünyayı küresel etkisi altına alan Korona virüsüne karşı önlem almak, yolcuların ve çalışanların güvenliği açısından oda üyeleri ile birlikte ortak mücadele vermek amacı ile odaya kayıtlı başta öğrenci servisleri ile taksiler olmak üzere toplu taşıma yapan araçları dezenfekten yaptırdıklarını belirten Oda Başkanı Orhan Güler gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘’Odaya kayıtlı 991 üyeden aktif olan 700’ün üzerindeki üyemizin araçlarını dezenfekten yaptırdık. Amacımız tüm dünyayı küresel bir şekilde etkisi altına alan korona virüsüne karşı tedbir amacı ile araçlarımızı dezenfekten etmektir. İşyerine ve evlerine ya da bir yakınlarına gitmek için araçlarımızı kullanan vatandaşlarımızı güvenli ve sağlıklı bir şekilde gideceği noktaya ulaştırmaktır. Virüse karşı sadece ataçlarımızı ilaçlamıyoruz aynı zamanda araç sürücülerimizi de eğitiyoruz.’’

Erdemli Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak dezenfeksiyon işlemi yapılan araç sahiplerinden hiçbir ücret talep etmediklerini belirten Güler, bu tar çalışmaların aralıklarla yapılacağını kaydetti.

Üyelerden Rüstem Koç, oda tarafından tüm araçların dezenfekten yaptırılmasının hem araç kullanıcısı hem de araçta seyahat eden vatandaşlar açısından önemli olduğunu belirtti.

Kargıcak Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Murat Erdoğan, bu tür uygulamadan dolayı oda başkanına teşekkür ettiğini belirtirken, araçlarda koronavirisüne karşı ilaçlamaların yapıldığını ifade ederek, ‘’İlaçlamadan amaç halkın sağlıklı ve güven içinde ev ve işyerlerine gitmelerini sağlamaktır’’ dedi.