KADIN
Giriş Tarihi : 19-03-2020 16:24

Erdemli Belediyesi Kadın Danışma Merkezinden Online Hizmet

Erdemli Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, kadınlara verilen bireysel tedavi hizmetini, koronavirüs önlemleri kapsamında online olarak sürdürmeye başladı.

Erdemli Belediyesi Kadın Danışma Merkezinden Online Hizmet

2.5 yıldır faaliyetini sürdüren Kadın Danışma Merkezi kadınlara yönelik aile, çocuk ve iş yaşamına dair eğitici etkinlikler gerçekleştirilirken, bireysel tedavi hizmetleri de sunuyor.

Erdemli Kültür Merkezinde karşılıklı bireysel tedavi hizmetleri veren merkez, koronavirüs önlemleri kapsamında ara verdi. Bu hizmet artık online olarak sürdürecek. Bu kapsamda tedavi almak isteyen kadınlarla internet bağlantısı kurulup, terapiler canlı video bağlantısı üzerinden gerçekleştiriliyor. Verilen tedavi hizmetinden kamu kurumlarında, özel sektörde çalışan kadınlardan, ev hanımlarına kadar bütün kadınlar, online terapi randevusu alarak faydalanabiliyor.

Başlatılan online tedavi ile ilgili bilgi veren Kadın Danışma Merkezi psikologlarından Sevim Sari, "Yaklaşık 2.5 yıldır sürdürdükleri Kadın Danışma Merkezimizde kadınlara ücretsiz psikolojik destek hizmeti vermekteydik. Salgın sürecinde psikolojik sıkıntılarıyla başa çıkmakta daha fazla zorluk yaşayan kadınlarımıza destek olabilmek için online terapi sürecini başlattık. Bu süreçte inanıyoruz ki evde kalan kadınlarımıza destek olacağız. Ve bu süreci psikolojik olarak en az hasarla atlatmalarını sağlayacağız" dedi.

Günde karşılıklı 10 kişiye verilen bireysel tedavi hizmetinin, online hizmetle 2 katına çıkması bekleniyor. Verilen tedavi ise yaklaşık 1 saat sürüyor.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin