GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2020 14:21

Delice Aşılamaları ile Orman Köylüsünün Geliri Artıyor

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Erdemli İşletme Müdürlüğümüz görev alanında Kösbucağı Mahallesindeki 200 dekar bozuk ormanlık alanda yabani zeytinlerin aşılanmasına başlanıldı.

Delice Aşılamaları ile Orman Köylüsünün Geliri Artıyor

Aşılama çalışmasına Ağaçlandırma Şube Müdürü Rıza Güleç, Etüt Proje Başmühendisi Sedat Yıldırım, Erdemli İşletme Müdürü Murat Körlü, şefler, mühendisler, teknik elemanlar ve Kösbucağı Mahallesi sakinleri iştirak ettiler.

Aşılama çalışmasının ay sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor. Kösbucağı Mahallesi Muhtarlığı ve mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdiği aşılama çalışmasında aşı ustası Kerim Yılmaz, mahalle sakinlerine delice aşılamasının püf noktalarını uygulamalı olarak gösterdi.

Bozuk ormanlık alanlarındaki delice (yabani zeytin), keçiboynuzu ve menengiç ağaçları istekli orman köylülerimizin katkıları ile aşılanmaktadır. Aşılanan ağaçları korumaları ve bakımlarını yapmaları halinde bu ağaçlardan elde edilecek ürünler tarife bedeli karşılığında köylülerimizin faydalanmasına sunulmaktadır.

Bölge Müdürlüğümüzün 2020 yılı Gelir Getirici Tür Ağaçlandırmaları kapsamında 21 mahallede delice, keçiboynuzu ve melengiçlere antep fıstığı aşılaması yapılacaktır.