SPOR
Giriş Tarihi : 12-03-2020 18:14

Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası Rekorlarla Sona Erdi

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonun 2020 faaliyet programında yer alan Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası 10 metre tüfek ve tabanca atışları sona erdi.

Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası Rekorlarla Sona Erdi

10 metre Tüfek ve tabanca müsabakalarında büyük erkekler, genç erkekler, yıldız erkekler ve minik erkekler, büyük bayanlar, genç bayanlar, yıldız bayanlar ve minik bayanlar müsabakaları sona erdi. 2 adet de (YTR) Yeni Türkiye Rekoru kırıldı.

Dereceye giren sporculara madalya ve kupaları Federasyon Başkanı Ufuk Arman, Teknik Kurul Başkanı Sedat Güler, Adana Polis Okulu Müdürü ve Federasyon Denetim Kurulu Üyesi Naim Cengiz ile il temsilcisi Ahmet Kılınç tarafından verildi. Ödül töreninde sporcular ‘’Başımız Sağ olsun’’ pankartı açtı asker selamı verdi.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman şampiyona sonrası gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. 6 gün süren Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonasına 36 ilden 82 kulüpten 527 sporcunun katıldığını söyledi.

Şampiyonanın kendileri için iyi geçtiğini belirten Arman, ‘’Bu yarışmalar bizim için önemi her geçen gün artıyor. Burada dereceye yapanlar önümüzdeki uluslararası yarışmalara da milli takım baraj puanlarını geçenleri milli takıma girmelerine de imkân sağladı. Federasyon olarak olimpiyat süreci içerisinde önem veriyoruz. Çünkü bu tür müsabakalar yeni olimpiyat sporcularının çıkmasını sağlıyor. Bizim içinde aynı zamanda performanslarını takip etme imkânı bulduk. Olimpiyat hazırlığımız da hızla sürüyor. Şu ana kadar 4 tane olimpiyat kotası aldık. Bize 4 kotanın yetmeyeceğini bilerek daha fazla kota almanın mücadelesini vermekteyiz. Biz sadece Havalı silahlarda mücadele etmiyoruz aynı zamanda Trap Skeet mücadelesi verilmektedir. Olimpiyatlara daha fazla sporcu ile katılmak için çalışıyoruz’’ dedi.

10 metre tabanca erkekler sonuçları:

Büyük erkekler tabanca ferdi dalında birinciliği Ankara Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Spor Gücünden Yavuz Keskin elde etti. Büyük erkekler tabanca takım dalında ise birinciliği Ankara Türk Silahlı Kuvvetler (TSK) Spor Gücü aldı.

Genç erkekler tabanca ferdi dalda birinciliği Mersin Atıcılık Avcılık Okçuluk ve Sanat Spor Kulübü Derneğinden Alp Eren Erdur elde etti. Bu sporcu 237,0 puanla (YTR) Yeni Türkiye Rekorunun da sahibi oldu. Genç erkekler tabanca takım dalında birinciliği Kahramanmaraş Atıcılık spor Kulübü Derneği elde etti.

Yıldız erkekler tabanca ferdi dalda birinciliği Kahramanmaraş Atıcılık Spor Kulübü Derneğinden Abdulkadir Kılıç elde etti. Tabanca takım dalında ise birinciliği Kahramanmaraş Atıcılık Spor Kulübü Derneği aldı.

Minik erkekler tabanca ferdi dalında birinciliği Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinden Yusuf Enes Bostan ilde ederken, tabanca takım dalında ise birinciliği Kayseri Gençlik ve Spor Etkinlikleri Kulübü Derneği aldı.  Bu takım aynı zamanda 859 puanla (YTR) Yeni Türkiye Rekorunun sahibi oldu.

10 Metre tabanca bayanlar sonuçları:

Büyük bayanlar tabanca ferdi dalda birinciliği Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinden Hilal Demir elde etti. Genç bayanlar tabanca ferdi dalında birinciliği Ankara Gazi Gücü ve Spor Kulübü Derneğinden Şevval İlayda Tarhan elde etti.

Genç bayanlar tabanca takım dalında, birinciliği Ankara Gazi Gücü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 1675 puanla elde etti.

Yıldız bayanlar tabanca ferdi dalda Kahramanmaraş atıcılık Spor Kulübü Derneğinden Zehra Kaynak elde etti. Minik bayanlar tabanca ferdi dalında Kayseri Gençlik ve Spor Etkinlikleri Kulübü Derneğinden Meryem Nur Korkut elde etti.