GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-03-2020 17:26

Erdemli Belediyesi Virüse Karşı Okulları Dezenfekte Ediyor

Erdemli Belediyesi ilçedeki devlet ve özel okulların tamamını Korono virüsüne önlem almak üzere 50 kişilik özel ekiple dezenfekte çalışması başlattı.

Erdemli Belediyesi Virüse Karşı Okulları Dezenfekte Ediyor

İlk çalışmasına Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin İlkokulunda başlayan ekiplerin çalışmalarını yerinde inceleyen Erdemli ilçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, okulların ilaçlandırılmasına yönelik Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve çalışanlarına teşekkür etti.

Açıkyörük ilaçlamalarla ile ilgili gazetecilere bilgi verdi.

İlçe genelinde 127 okulun ilaçlanacağını belirten Açıkyörük, ‘’Erdemli Belediyesi tarafından okullarımızda dezenfekte çalışması başlatıldı. Okullardaki dezenfekte çalışması eğitime engel hiçbir etkisi yok. Belediye dezenfekte çalışmasını öğrencilerin okuldan çıktıktan sonra yapıyor. İkili eğitim yapan okullarda ise bu çalışma eğitimin aksamaması için gece yapılacak. İlaçlamadan kaynaklı eğitim kesinlikle aksamayacak. Okulların ilaçlanmasını yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve ekiplerine teşekkür ediyorum’’ dedi.

Okulların tatil edilmesine yönelik kamuoyunda ‘’Okullar tatil edilecek’’ şeklindeki sözlere kesinlikle resmi yapılmayan açıklamalara itimat edilmemesi gerektiğini belirten Açıkyörük, ‘’Okulların tatil edilmesine yönelik resmi açıklamaları dikkate alalım’’ şeklinde konuştu.

Öğrencilerin bazılarının maske taktıkları görülürken, ‘’Okullar tatil edilsin’’ diye bağırdıkları gözlendi.

Erdemli Belediyesi okulların yanı sıra çöp konteynırları ve halk sağlığını etkileyecek tüm noktalarda ilaçlama yaptığı ilaçlama ekibinde 50 kişinin görev aldığı talep olduğunda bu rakamın artırabileceği ifade edildi.