GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-03-2020 16:43

‘Kızkalesi Spor Kompleksi Projesi’ Hayata Geçiyor

Turizm pastasındaki payını her geçen gün artırmaya devam Mersin’in Kızkalesi beldesi, spor turizmine de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

‘Kızkalesi Spor Kompleksi Projesi’ Hayata Geçiyor

Turizm pastasındaki payını her geçen gün artırmaya devam Mersin’in Kızkalesi beldesi, spor turizmine de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’ın desteği, Kızkalesi Turizm Dernek Başkanı ve İş Adamı Hüseyin Çalışkan ve bölge iş insanlarının girişimleri ile hazırlanan ‘Kızkalesi Spor Kompleksi Projesi’ hayata geçecek.

Bu kapsamda hazırlanan “Kızkalesi Spor Kompleksi Projesi” ile futbol kulüpleri, devre arası ve yaz dönemi kamp çalışmalarında Kızkalesi’ni tercih edebilecekler. Söz konusu projede sona gelindiği öğrenilirken, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da önem verdiği proje ile ilgili 14 Mart Cumartesi günü Mersin’e geleceği ve projeyi yerinde inceleyeceği bildirildi.

Kızkalesi Spor Kompleksi Projesi, Mersin’in Erdemli ilçesinde yer alan Kızkalesi beldesi, özellikle yaz aylarında işletmelerin, otellerin, yüzde 100 doluluk oranına ulaşması açısından Mersin’e ve Türkiye ekonomisine sağladığı ekonomik katkı açısından büyük önem taşıyor. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun talep gösterdiği belde, adeta Mersin’in dünyaya açılan kapısı haline geldi. İklimi ile de büyük bir şansa sahip olan Mersin’in gözde beldesi Kızkalesi’nde yerli ve yabancı büyük futbol kulüplerinin kamp yapabilmesine olanak sağlayacak ‘Kızkalesi Spor Kompleksi Projesi’nde sona gelindi.

AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’ın ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun desteği ile hazırlanan ‘Kızkalesi Spor Kompleksi Projesi’nin tamamlanarak yer tespitinin yapıldı. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 14 Mart Cumartesi günü Mersin’e geleceği ve projeyi yerinde inceleyeceği bildirilirken, Bakan Kasapoğlu’nun ziyaretinin ardından projesi tamamlanan Kızkalesi Spor Kompleksi ihalesine yakın zamanda çıkılacak.

 

Kızkalesi Turizm Dernek Başkanı ve iş adamı Hüseyin Çalışkan, Kızkalesi Muhtarı Murat Kale, Kızkalesi Turizm Dernek Üyeleri Hüsamettin Aşa ve Mustafa Güngör ile AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’ı Ankara’da makamında ziyaret ederek, ‘Kızkalesi Spor Kompleksi Projesi’nin kentin kalkınmasına önemli katkı sunacağını söyledi.

 

Türkiye’nin en gözde turizm merkezlerinden biri olan Kızkalesi’ni hem daha cazip hale getirmek istediklerini belirten Çalışkan, “Kızkalesi Spor Kompleksi Projesi, kış sezonuna hareket getirebilmek adına önemli bir proje. Spor kompleksinin tamamlanması ile futbol kulüpleri devre arası ve yaz dönemi kamp çalışmalarında Kızkalesi’ni tercih edebilecekler. AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Sayın Lütfi Elvan’ın büyük desteği oldu. Sayın Elvan’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.