GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-03-2020 15:39

Erdemli’de İzinsiz Dinamit Patlatmak İsteyen Bir Kişi Tutuklandı

Kumkuyu Mahallesi bağ alanı mevkisinde tarla açmak amacı ile izinsiz dinamit patlatan bir kişi çıkartıldığı mahkeme tarafından tutulandı.

Erdemli’de İzinsiz Dinamit Patlatmak İsteyen Bir Kişi Tutuklandı

Edinilen bilgiye göre, Kumkuyu Mahallesi bağ alanı mevkisinde tarla açmak amacı ile izinsiz dinamit patlatılacağı ihbarını alan Erdemli Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri olay yerine giderek incelemelerde bulundu.

Yapılan incelemelerde Ü.U (55)  isimli vatandaş kendi arazisi içerisinde tarla açmak amacı ile dinamitle patlatma yaptırmak üzere 150 adet delik açtırdığını ve patlatmaya hazır hale getirdiğini belirledi.

Çevrede yapılan detaylı incelemede jandarma motorize Asayiş Timleri, arazinin iş makinası ile işlenmiş olduğunu, ayrıca arazi içerisinde patlatmaya hazır hale getirilmiş içerisine Anfo ( güçlendirici), Dinamit ve Elektrikli Kapsül ile doldurularak kapatılmış 150 adet delik ve kablo parçalarının olduğunu belirledi.

Ekipler ayrıca arazide patlatmada kullanılan 25 kilo Anfo (güçlendirici) ile 2 kilo ağırlığında Nitro dinamit ile dinamit patlatmasını yapacak olan D.S (44) isimli şahsı gözaltına alarak ifadesini aldı. Şahsın ifadesinin alınmasının ardından çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiği olayla ilgili tahkikatın devam ettiği bildirildi.